نماینده ایران در مذکرات وین توافق تا پیش از انتخابات را بعید می داند


عراقچی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

عباس عراقچی (نفر وسط) مذاکره کننده اتمی ایران گفته است که اختلافات باقی مانده قابل حل است

با شروع دور ششم مذاکرات برای احیای توافق هسته ای ایران و قدرت ها، نماینده ارشد ایران می گوید بعید است طرف ها تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری روز ۲۸ خرداد ایران به توافق برسند، با این حال آلمان خواستار پیشرفت فوری شده است.

عباس عراقچی بعد از شروع دور ششم مذاکرات در وین اتریش به صدا و سیمای جمهوری اسلامی گفت: “… به شخصه فکر نمی‌کنم که ظرف هفته جاری ما بتوانیم به جمع بندی نهایی برسیم و تصور من این است که حداقل یک بار دیگر ما باید جمع بندی مذاکرات را به پایتخت‌ها منتقل کنیم. لذا من در این دوره مذاکراتی هم فکر نمی‌کنم ما به جمع بندی نهایی برسیم.”

نماینده روسیه در مذاکرات هم در بیانیه ای، که بعد از جلسه روز شنبه در توییتر منتشر شد، گفت که نهایی کردن متن جاری نیازمند چند هفته تلاش است.

این درحالی است که در پایان دور پنجم این مذاکرات که با حضور غیرمستقیم آمریکا برگزار می شود، نماینده اتحادیه اروپا ابراز اطمینان کرده بود در این دور طرف ها به نتیجه خواهند رسید. هدف مذاکرات بازگشت آمریکا به این توافق و ازسرگیری پایبندی ایران به تعهداتش است.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی