امید به آنالنا بربوک برای ″تغییر و نوسازی″ جامعه آلمان | آلمان | DW


 دررأی‌گیری آنلاین که روز شنبه، ۱۲ ژوئن (۲۲ خرداد) برگزار شد، ۵/ ۹۸ درصد نمایندگان سبزها در کنگره حزب، علاوه بر تعیین آنالنا بربوک به عنوان نامزد اصلی انتخابات، به تیم دونفره بربوک و روبرت هابک به عنوان سرپرست تیم انتخاباتی رای دادند.

از ۶۸۸ نماینده، ۶۷۸ نفر به تیم دونفره رای موافق دادند، شش نفر رای مخالف و چهار نفر هم رای ممتنع.

در اجلاس سال ۲۰۱۹ حزب، بربوک با ۱/ ۹۷ درصد آرا و هابک با ۴/ ۹۰ درصد به ریاست حزب گماشته شده بودند.

خانم بربوک روز شنبه از نمایندگان برای حمایتشان سپاسگزاری کرد و گفت، از آنجا که در هفته‌های اخیر انتقادات زیادی به او وارد شده، قدر همبستگی اعضای حزب را بیشتر می‌داند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این سیاستمدار ۴۰ ساله روز ۱۹ آوریل به عنوان نامزد انتخاباتی معرفی شده بود. آن زمان به سرعت محبوبیت او بالا رفت و حتی از نامزدهای احزاب مسیحی و سوسیال دموکرات پیشی گرفت. او اما خیلی زود در تیررس انتقادهای گوناگون قرار گرفت.

آخرین نظرسنجی‌ها حاکی از آن هستند که محبوبیت بربوک به‌شدت کاهش یافته و حتی کمتر از آرمین لاشت، نامزد احزاب مسیحی و اولاف شولتس، نامزد حزب سوسیال‌دموکرات شده است.

ترفندی برای بالابردن محبوبیت بربوک؟

برخی از ناظران سیاسی مستقل معتقدند که به‌رای‌گذاشتن “بسته دونفره بربوک/هابک” ترفندی برای بالابردن رای خانم بربوک در کنگره بوده است زیرا احتمال می‌رفت که شمار قابل توجهی از اعضای حزب به او به‌ تنهایی رای ندهند.

به هر حال اکنون انتظار می‌رود که حمایت چشمگیر اعضای حزب از دو سرپرست تیم انتخاباتی در اجلاس روز شنبه به محبوبیت بربوک بیافزاید. 

کلاودیا روت، نامزد ارشد حزب سبزهای ایالت باواریا روز شنبه تأکید کرد که بربوک را فرصتی بی‌نظیر برای پیروزی حزب در انتخابات سپتامبر می‌داند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

خانم روت ضمن بیان این که بربوک «شجاعت لازم برای تغییر» را دارد تاکید کرد، رقابت ‌انتخاباتی سپتامبر را می‌توان رقابت برای شکل دادن به آینده آلمان و مردم این کشور دانست.

افا لتن‌باوئر، رئیس شاخه ایالت بایرن سبزها نیز به حمایت از بربوک پرداخت. خانم لتن‌باوئر گفت: «آنالنا بربوک برای نوسازی وارد رقابت می‌شود، دیگران برای درجازدن در گذشته».

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی