سکته قلبی کریستین اریکسن بازیکن تیم ملی فوتبال دانمارک در مسابقه + ویدیو


شنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۲ ژوئن ۲۰۲۱
کریستین اریکسن، ستاره تیم ملی دانمارک، بدون برخورد بیهوش شد.
 

نخستین بازی از گروه B یورو 2020، که روز شنبه 12 ژوئن 2021 میان تیم‌های ملی فوتبال دانمارک و فنلاند برگزار شد، ولی به دلیل حمله قلبی کریستین اریکسن هافبک دانمارک نیمه‌کاره رها شد.

 

بیهوش شدن ستاره محبوب دانمارکی‌ها که ناگهان نقش بر زمین شد، آنقدر نگران‌کننده و ناگوار بود که همه حضار در ورزشگاه از بازیکنان، مربیان و تماشاگران مغموم و ناراحت کرده و برخی از آنها را به گریه واداشت.

 

از شکل افتادن کریستین اریکسن به زمین مشخص بود که او با مشکل بزرگی مواجه شده است و به همین خاطر داور مسابقه و بازیکنان دو تیم سریع از کادر پزشکی دانمارک درخواست کردند که به زمین مسابقه بیایند و به وضعیت این بازیکن رسیدگی کنند. کادر پزشکی دانمارک چند دقیقه درون زمین به وضعیت کریستین اریکسن رسیدگی کردند و حتی وضعیت به قدری غیرقابل مشاهده و ترسناک بود که برای جلوگیری از دیده شدن چهره اریکسن توسط دوربین‌های تلویزیونی، به شکلی عجیب دور از این ستاره پوشانده شد.

به دلیل وخامت اوضاع تیم پزشکی دانمارک فورا این بازیکن را به بیمارستان منتقل کرد.

پس از نیمه‌کاره رها شدن بازی و اضطرابی که کل دنیای فوتبال را به خود گرفته بود، خبرهای خوبی از کپنهاگ پایتخت کشور دانمارک مخابره شد که گویای بهبود یافتن وضعیت کریستین اریکسن است.

«یوفا» که پیشتر رسما ادامه بازی دو تیم را لغو کرده بود، با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شرایط این بازیکن پایدار شده و از شدت خطر کاسته شده است.

فدراسیون فوتبال دانمارک هم در بیانه‌ای رسمی اعلام کرد: «کریستین اریکسن هوشیار است و برای معاینه بیشتر به بیمارستان منتقل شده است».

کریستیانو رونالدو، ستاره پرتغالی یوونتوس هم در صفحه اینستاگرامش برای کریستن اریکسن آرزوی سلامت کرد و نوشت: «فکر و دعای ما درگیر کریستین اریکسن و خانواده‌اش است. دنیای فوتبال در کنار یکدیگر به امید شنیدن اخبار خوب هستند. امیدوارم خیلی سریع تو را در زمین فوتبال ببینم، قوی باش.»

گزارش “ورزش سه”، رقابت‌های یورو از روز گذشته آغاز شد و در دیدار افتتاحیه دو تیم ایتالیا و ترکیه به مصاف یکدیگر رفتند. اما روز دوم رقابت ها نیز در حالی آغاز شد که دو تیم سوئیس و ولز در بازی اول به تساوی 1-1 دست یافتند.
کادر پزشکی دانمارک چند دقیقه درون زمین به وضعیت کریستین اریکسن رسیدگی کردند و حتی وضعیت به قدری غیر قابل مشاهده و ترسناک بود که برای جلوگیری از مشاهده دوربین های تلویزیونی به شکلی عجیب دور اریکسن پوشانده شد.

فوری؛ یوفا اعلام کرد اریکسن در شرایط پایدار قرار دارد. یوفا با انتظار متنی مدعی شد اریکسن به بیمارستان منتقل شده و شرایط بازیکن پایدار است.

بازیکنان و کادر پزشکی به این شکل و برای حفظ آرامش اریکسن او را مشایعت کرده اند.
کسپر اشمایکل، دروازه بان باتجربه دانمارک همسر اریکسن را دلداری می دهد.اکانت رسمی باشگاه بارسلونا نیز اینگونه به این حادثه تلخ واکنش نشان داده است.
تصویری منتشر شده که نشان می دهد کریستن اریکسن با چشمانی باز و ماسک اکسیژن زمین را ترک کرده است.درک رائی، گزارشکر ESPN نوشت: دشوارترین لحظات در طول دوران گزارشگری ام. دیدن این صحنه ها دشوار بود. قلب ما با اریکسن خواهد بود.همسر کریستن اریکسن با چشمانی گریان و حالتی نگران در آغوش سیمون کیائر-بین اسپورت مدعی شد کریستن اریکسن هنگام ترک زمین زنده بوده است.

-لوکا مودریچ، ستاره کروات رئال مادرید نیز برای اریکسن آرزوی سلامتی کرد.

-بهت و اشک بازیکنان دو تیم و تماشاگران پس از اتفاق تلخ برای کریستین اریکسن

– حساب رسمی توئیتر رقابت های یورو 2020 با قرار دادن پرچم دانمارک برای اریکسن آرزوی بهبودی کرد.

با اعلام یوفا، بازی تیم های دانمارک و فنلاند به علت بیهوش شدن کریستین اریکسن به حالت تعلیق در آمد

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی