انتقاد توییتری نمایندگان ایران و آمریکا از یکدیگر در شروع دوره ششم مذاکرات احیای برجام


رابرت مالی

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

رابرت مالی نماینده آمریکا در مذاکرات وین از وضعیت حقوق بشر در ایران انتقاد کرده است

رابرت مالی و عباس عراقچی مذاکره کنندگان ارشد اتمی ایالات متحده و ایران در آستانه دور ششم مذاکرات وین برای احیای توافق هسته ای برجام سیاست کشورهای یکدیگر را مورد انتقاد قرار داده‌اند.

رابرت مالی، مذاکره کننده ارشد آمریکا و نماینده وزارت خارجه این کشور در امور ایران در توییتی از مرگ ساسان نیک نفس، فعال مدنی ایرانی در زندانی در تهران ابراز تاسف کرده و ضمن آن که وی را پدر ۳۶ ساله دو فرزند خوانده، زندانی شدن او را ناعادلانه و دسترسی نداشتنش به خدمات پزشکی را بی رحمانه توصیف کرده است. آقای مالی گفته است که حقوق بشر باید رعایت شود.

ساسان نیک‌نفس که بنا بر اتهاماتی نظیر “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبری” در “زندان بزرگ تهران” بازداشت بود هفته گذشته در پی وخامت حالش در گذشت. فعالان حقوق بشر گفتند که آقای نیک‌نفس در اثر وخامت حال و عدم رسیدگی مقامات، فوت کرد.

در پاسخ به به این توییت، عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران و مذاکره کننده ارشد اتمی این کشور در توییتی نوشته است “ترامپ رفته است اما تحریم های غیرقانونی و جنایت‌بار او هنوز هم وجود دارد. هنگامی که تلاش های ایالات متحده برای نادیده گرفتن مصائب ۸۲ میلیون ایرانی ادامه دارد نیازی به اشک تمساح نیست. تروریسم اقتصادی در میان یک بیماری همه گیر، جنایت علیه بشریت است”.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی