کشتن قاسم سلیمانی بخشی از توافقات ابراهیم میان اسرائیل و امارات و بحرین بود


جمعه ۲۱ خرداد ۱۴۰۰ – ۱۱ ژوئن ۲۰۲۱

رادیو فرانسه :مایک پمپئو، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا، گفته است که قتل قاسم سلیمانی بخشی از توافقات ابراهیم میان اسرائیل و امارات و بحرین بود. رئیس پیشین سازمان اطلاعات آمریکا، سیا، این سخن را در گفتگو با روزنامه اسرائیلی “یدیعوت آحارونوت” ایراد کرده که قرار است متن کامل آن جمعه یازدهم ژوئن منتشر شود.

مایک پمپئو تصریح کرده است که دیگر شرط مهم توافقات ابراهیم فروش ٥٠ فروند هواپیمای “اف ۳٥” به امارات متحد عربی بود.مایک پمپئو به روزنامه اسرائیلی گفته است : “یک رشته اقدامات به پیشرفت و امضای نهایی توافقات ابراهیم کمک کرد” از جمله فروش هواپیماهای “اف ۳٥” به امارات و قتل قاسم سلیمانی. به گفته پمپئو “قتل قاسم سلیمانی عمیقاً به توافقات ابراهیم پیوند داشت.” به گفته وزیر امور خارجه پیشین آمریکا “قتل قاسم سلیمانی به جهانیان ثابت می‌کرد که ایالات متحد آمریکا در نبرد خود با ایران مصمم است.”

پمپئو در جای دیگری از اظهاراتش افزوده است که تصمیم دولت ترامپ برای تقویت توان نظامی عربستان، انتقال سفارت خود به اورشلیم و به رسمیت شناختن آبادی‌های یهودی در اراضی فلسطینی عزم و جدیت رهبران وقت واشنگتن را به جهان فهماند. وی در ادامه افزوده است که به غیر از قتل قاسم سلیمانی فروش جنگنده‌های “اف ۳٥” به امارات به رهبران این کشور نشان می‌داد که به عنوان متحد نظامی و دفاعی آمریکا این کشور به آنان اعتماد دارد و آمریکا و اسرائیل با تلقی امارات درباره مسئله امنیت هم نظر هستند. پمپئو چنین تحولی را “بسیار، بسیار مهم” دانسته است.

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا رفتار رئیس جمهوری کنونی این کشور، جو بایدن، را به ویژه در جریان جنگ اخیر اسرائیل و حماس شدیداً مورد انتقاد قرار داده و گفته است : در حالی که جو بایدن حمایت خود را از امنیت اسرائیل اعلام کرد، همزمان سرگرم مذاکره با ایران در وین بود. پمپئو در ادامه افزوده است که دولت بایدن هم اکنون قصد دارد “میلیون‌ها دلار پول به همان الاغ‌هایی بدهد که از حماس حمایت مالی می‌کنند.”

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی