آلمان هشدار سفر به مناطق پرخطر کرونایی را لغو می‌کند | آلمان | DW


به‌زودی بعد از بیش از یک سال، هشدار دولت آلمان برای سفر به مناطق پرخطر کرونایی لغو خواهد شد. این مناطق شامل ۱۰۰ کشور جهان می‌شود.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان روز جمعه ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) گفت: «بعد از ماه‌ها محدودیت ما می‌توانیم از بازگشت هر چه بیش‌تر زندگی عادی خرسند شویم، از جمله در سفرها.»

دولت آلمان هشدار عمومی خود برای سفر به مناطق پرخطر کرونایی را از اول ژوئیه برخواهد داشت.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

علاوه بر این، کشورهای اتحادیه اروپا و همچنین ایسلند، لیختن‌اشتاین، نروژ و سوئيس بیش از این در فهرست مناطق پرخطر رده‌بندی نخواهند شد و تنها در زمره کشورهایی قرار خواهند داشت که در وزارت خارجه آلمان سفر به آن‌ها با رعایت “احتیاط ویژه” توصیه می‌شود.

در حال حاضر هشدار سفر به مناطقی در جهان صادر شده که شاخص ابتلا به کرونا در آن‌ها بالای ۵۰ باشد. این شاخص میانگین ابتلا به کرونا را در هفت روز در هر ۱۰۰هزار نفر نشان می‌دهد. 

از اول ژوئیه این هشدار در مورد کشورهایی صادر خواهد شد که شاخص ابتلا در آن‌ها بالای ۲۰۰ است. هشدار سفر همچنین مربوط به کشورهایی خواهد بود که در آن‌ها انواع خطرناک جهش‌یافته ویروس کرونا به‌شدت گسترش یافته که این ویژگی‌ها در حال حاضر تنها در مورد حدود ۴۰ کشور از میان حدود ۲۰۰ کشور جهان صدق می‌کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

ماس گفت: «با آمدن تابستان امید نیز به آلمان بازمی‌گردد.» او همچنین روشن ساخت که لغو هشدار سفر به مناطق پرخطر به معنای دعوت به بی‌احتیاطی نیست و باید بر سفرهای تابستان امسال “شعور” حاکم باشد.

او هشدار داد که خطر ویروس کرونا و انواع جهش‌یافته آن پایان نیافته و نگاهی به آسیا و آمریکای جنوبی این حقیقت را آشکار می‌سازد.

وزیر خارجه آلمان ادامه داد: «برای همین است که ما در آینده باز هم آن جا که منطقی است در مورد سفرها هشدار می‌دهیم:  در مناطقی که در آن‌ها شیوع ویروس زیاد است و انواع جهش‌یافته گسترش پیدا کرده.»

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی