درگیری لفظی کاندیداهای ریاست جمهوری همراه با ادبیات چاله میدانی


شنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ – ۰۵ ژوئن ۲۰۲۱
همتی از رئیسی در مقام قوه قضاییه خواست که به او مصونیت بدهد تا در صورت انتقاد از وی پس از این انتخابات مورد تعقیب قضایی قرار نگیرد. کنایه‌ای به محسن رضایی زد که خواستار محاکمه او شده بود. آقای همتی بحث عملیات کربلای ۴ را پیش کشید که شکست سنگینی را برای ایران در جنگ با عراق رقم زد، عملیاتی که لو رفته بود اما محسن رضایی، فرمانده سپاه پاسداران، بعدها ادعا کرد که آن «عملیات فریب» بوده.

***

هشدار محسن رضایی به همتی و دیگر اعضای دولت حسن روحانی: اگر دولت را دست بگیرم، شما را ممنوع‌الخروج می‌کنم و به دادگاه می‌سپارم. دست‌های خیانتکار را که به مردم ضربه زدند، رو می‌کنم.

***
قطار انقلاب اسکوتر شدمحسن رضایی نامزد انتخابات در پاسخ به یکی از سوال‌های اقتصادی دست در جیب کرد و یک هزار تومانی بیرون آورد و گفت هشت سال پیش در واکنش به آن “کلید بی‌خاصیت” گفته ارزش پول پایین آمده است. اشاره او به عبارت تبلیغاتی آقای روحانی در انتخابات بود که گفته بود با استناد به کلید مشکلات را حل خواهد کرد.

رضایی گفت: مگر زندگی مردم باید از زندگی دولت جدا باشد؟ چرا باید قطار انقلاب روز به روز کوچک شده باشد و قطار انقلاب به یک اسکوتر ( وسیله حرکتی تک نفره مانند دوچرخه) تبدیل شده باشد.

***

کنایه رئیسی به سیاست‌های اقتصادی دولت روحانی: مثال دروازه‌بانی است که ۱۷ گل خورد و بعد گفت که اگر من نبودم ۳۰ گل خورده بودیم.

***

حسن اعتمادی: این مضحک‌ترین مناظره تلویزیونی بود که در این‌ سال‌ها دیده‌ام

***
همتی: این چهار کاندیدا نامزد پوششی رئیسی هستند؛ اگر این آقایان قسم نخورند که تا اخر انتخابات می مانند جوابشان را نمی دهم
تا اینجا نامزدهای منتسب به جریان اصول‌گرا در سخنان خود شرایط نابه‌سامان اقتصادی را برجسته کرده و عبدالناصر همتی را مسئول آن دانسته‌اند. آقای همتی اما در دور دوم مناظره همه آنها را نامزدهای پوششی ابراهیم رئیسی دانست. تشکیکی هم در ارزش مدارک دکترای علیرضا زاکانی و محسن رضایی کرد و گفت که آقای رضایی استادان را مجبور می‌کرده بیایند در دفتر او.

***
حمله مهرعلیزاده به رئیسی: شما ۶ کلاس بیشتر سواد ندارید / با شائبه مهندسی انتخابات رو به رو هستیم
مهرعلیزاده گفت: سوالی که از آقای رئیسی دارم این است که جناب آقای رئیسی آیا شما حاضرید خانواده خود را در جاده چالوس در اختیار راننده قرار راننده قرار بدهید که مومن باشد ولی گواهینامه ندارد بسپارید از شما سوال من این است که شما در سطح کلاسیک شش کلاس سواد دارید با این سواد نمی‌توانید اقتصاد را اداره کرد

***

تحصیلات ابراهیم رئیسی چیست؟ محسن مهرعلیزاده در بخش اول مناظره گفت که او تا کلاس ششم خوانده. رسانه‌های اصول‌گرا نیز در واکنش به او مدرک تحصیلات آقای رئیسی را منتشر کردند.

***

واکنش مهدی مهدوی‌آزاد به وعده انتخاباتی نامزدهای انتخابات ۱۴۰۰ نظام در مناظره تلویزیونی: کمدی هولناک

***

محسن رضایی هم بخش دوم مناظره را با پاسخ به عبدالناصر همتی شروع کرد. آقای همتی در بخش اول حرف‌های خود کنایه به آقای رضایی زد که گفته بود با گروگان‌گیری نیروهای آمریکایی می‌تواند در اوج تحریم‌های اقتصادی ارز وارد کشور کند. رضایی در پاسخ گفت که او خود را سرباز می‌داند و سخنش واکنشی به تهدیدهای آمریکا بوده.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی