پیروزی ۳ بر ۱ تیم ملی فوتبال ایران مقابل هنگ‌کنگ | ورزش | DW


تیم ملی فوتبال ایران در پنجمین دیدار خود در گروه C مرحله مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با برتری ۳ بر ۱ در برابر ملی‌پوشان فوتبال هنگ‌کنگ به سومین پیروزی خود در این گروه دست یافت.

در این دیدار که در ورزشگاه المحرق منامه در بحرین برگزار شد، علی قلی زاده در دقیقه ۲۳، وحید امیری در دقیقه ۶۱ و کریم انصاری‌فرد در دقیقه ۶۴ برای تیم ملی فوتبال ایران گلزنی کردند. چنگ سیو کوان نیز تک گل تیم ملی فوتبال هنگ‌کنگ‌را در دقیقه ۸۵ به ثمر رساند.

عملکرد و شیوه بازی ملی‌پوشان فوتبال ایران به رغم تسلط چشمگیر بر مالکیت توپ و روند بازی، روی هم رفته از هماهنگی لازم برخوردار نبود. شاگردان دراگان اسکوچیچ، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران، با وجود اینکه یک بازی کاملا “یکطرفه” به سوی دروازه ملی‌پوشان هنگ‌کنگ به نمایش گذاشتند، در مقابل زنجیره‌های دفاعی بسیار فشرده تیم حریف، فقط به ندرت خلاقیت لازم در یک‌سوم آخر زمین پیاده کردند. کمبود دقت نیز سرانجام مانع گشودن بیشتر دروازه تیم ملی هنگ‌کنگ شد.

دراگان اسکوچیچ پس از پایان بازی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: «من از نتیجه بازی راضی هستم. این برای آغاز دور برگشت خوب بود. شرایط آب و هوایی سخت است، اما ما به خوبی این مسئله را برای خود حل کردیم. حریف ما اکثر دقایق را در یک سوم دفاعی خودش بود و کار را برای ما سخت کرد.»

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در مورد وضعیت بازیکنان تیم ملی ایران و گل تیم ملی هنگ‌کنگ اشاره کرد: «به چند بازیکن اصلی هم استراحت دادیم تا برای دیدارهای بعدی آماده‌تر باشند. تنها چیزی که رضایت نداشتم، گلی بود که دریافت کردیم. ما نباید اینگونه گل بخوریم و باید در تمام زمان بازی، تمرکزمان را حفظ کنیم.»

در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در طول بازی، ۱۶ بازیکن در میدان حضور داشتند:

علیرضا بیرانوند، صادق محرمی، شجاع خلیل زاده، سعید عزت اللهی (از دقیقه ۵۸ سامان قدوس)، احمد نوراللهی، علیرضا جهانبخش (از دقیقه ۵۸ میلاد محمدی)، مهدی طارمی (از دقیقه ۶۹ مهدی ترابی)، وحید امیری، حسین کنعانی‌زادگان، علی قلی‌زاده (از دقیقه۸۰  کریم انصاری‌فرد)، سردار آزمون (از دقیقه ۶۹ کاوه رضایی)

تیم ملی فوتبال ایران برای راه‌یابی به جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، به ۳ پیروزی دیگر در سه دیدار پایانی گروه C در مرحله مقدماتی نیاز دارد. تیم‌های ملی بحرین (۱۷ خرداد)، کامبوج (۲۱ خرداد) و عراق (۲۵ خرداد) حریفان ملی‌پوشان فوتبال ایران در این سه بازی هستند. همه این بازی‌ها با میزبانی کشور بحرین برگزار خواهند شد.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی