عبدالله: وضعیت کنونی با زمان خروج نیروهای شوروی از افغانستان فرق دارد


افغانستان

منبع تصویر، AFGHANCE

توضیح تصویر،

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان

عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفته است که خروج نیروهای خارجی از این کشور ممکن است روی وضعیت آن تأثیر بگذارد، اما شرایط کنونی در مقایسه با خروج نیروهای شوروی از افغانستان متفاوت است.

آقای عبدالله در مراسمی که امروز (پنجشنبه، ۱۳ جوزا/خرداد) به مناسبت دهمین سالگرد مرگ ژنرال داوود داوود و شاه جهان نوری، فرماندهان پیشین ارتش افغانستان در کابل برگزار شده بود گفت در زمان خروج نیروهای شوروی در اواخر دهه هشتاد میلادی نه تنها مشکلات داخلی وجود داشت، بلکه افغانستان در سطح بین‌المللی “کاملاً منزوی” بود. رئیس شورای عالی مصالحه ملی بیان کرد که در حال حاضر جامعه بین‌المللی با افغانستان در تماس‌ است و از این کشور حمایت می‌کند.

حدود یک هفته قبل بنون سوان، نماینده پیشین سازمان ملل در امور افغانستان و پاکستان گفته بود حامیان دولت افغانستان با ترک این کشور، دولت محمد اشرف غنی را به حال خودش رها خواهند کرد و دولت کنونی با مشکلات مشابه دولت نجیب‌الله در دهه نود میلادی روبرو خواهد شد.

آقای سوان در گفتگو با دویچه وله، وضعیت فعلی افغانستان را به دوره خروج نیروهای شوروی از این کشور تشبیه کرده و گفته بود دولت کنونی هم از سوی کسانی که حمایت می‌شد رها شده است. او اضافه کرد که در گفتگوها با طالبان و گفتگوهای دوجانبه، دولت در حاشیه قرار گرفته و نظاره می‌کند که چه اتفاقی می‌افتد.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی