سخنگوی سازمان ملل: دبیرکل مسوول تعلیق حق رای ایران نیست


گوترش

منبع تصویر، Google

توضیح تصویر،

دبیرکل سازمان ملل متحد به تازگی گفته بود که علاوه بر ایران چهار کشور آفریقایی نیز با خطر تعلیق حق رای خود در مجمع عمومی مواجه هستند

استفان دوجاریک، سخنگوی دبیر کل سازمان ملل متحد، به بی ‌بی سی فارسی گفته است که تعلیق حق رای ایران در مجمع عمومی به خاطر عدم پرداخت حدود ۱۶ میلیون دلار حق عضویت این کشور، بنا بر مقررات سازمان ملل و در یک روند خودکار انجام شده است و آنتونیو گوترش در این خصوص اختیاراتی نداشته است.

آقای دوجاریک روز پنجشنبه (۳ ژوئن) در یک کنفرانس خبری در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به بهمن کلباسی خبرنگار بی ‌بی سی فارسی گفت که تعلیق حق رای ایران علیرغم مذاکرات فشرده دو طرف رخ داده است و نتیجه «کم کاری» ایران یا مقامات سازمان ملل متحد نبوده است.

او گفت: «ما مشغول گفتگو‌های بسیار فشرده ای با جمهوری اسلامی ایران بوده ایم تا بتوانیم راهی پیدا کنیم تا آنها حق عضویت‌شان را پرداخت کنند….و عدم موفقیت تا اینجا نتیجه کم کاری آنها یا ما نبوده است.»

استفان دوجاریک گفت که مذاکرات بین دو طرف همچنان ادامه اداد. او افزود: «ولی همانطور که میدانید تحریم‌های دو جانبه‌ای علیه کشور ایران کار را قدری مشکل کرده است.»منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی