توقف جاسوسی آمریکا از کشورهای متحد خود


به گزارش گروه جهان خبرگزاری آنا، ارنا سولبرگ نخست وزیر نروژ روز پنج شنبه گفت: آمریکا اطمینان داده از سال ۲۰۱۴ جاسوسی از کشورهای متحد خود را متوقف کرده است. وی این اظهارات را بعد از آن عنوان کرد که دولت نروژ اعتراضی را علیه این اقدام آمریکا صورت داد. سولبرگ گفت: دولت نروژ بعد از انتشار گزارشی مبنی بر استفاده اداره امنیت داخلی آمریکا از مشارکت با واحد اطلاعات خارجی دانمارک برای جاسوسی درباره مقامات ارشد از جمله شخص وی، سفیر آمریکا را احضار کرده است. نروژ و دانمارک به عنوان اعضای ناتو متحدان نزدیک آمریکا هستند.

دانمارک میزبان چند بسترگاه (landing station) اصلی کابل‌های اینترتنی به سوئد، نروژ، آلمان، هلند و انگلیس است. سولبرگ در مصاحبه با خبرگزاری ان تی بی گفت: «خوشبختم که آمریکایی‌ها به وضوح ابراز داشته اند اقدام خود را در سال ۲۰۱۴ در مورد شنود متحدان تغییر داده اند و با ما و دیگران برای درک آن چیزی که رخ داده است همکاری خواهند کرد.» در عین حال، وزیر دفاع نروژ نیز در پیامی در توئیتر گفت: وزارتخانه وی نشستی با مقامات سفارت آمریکا در اسلو داشته و به روشنی گفته است جاسوسی از متحدان غیر قابل پذیرش و غیرضروری است. سفارت آمریکا هنوز هیچ اظهارنظری در این باره عنوان نکرده است.

انتهای پیام/

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی