روحانی: در مذاکرات وین مسائل اصلی ایران با آمریکایی‌ها حل و فصل شده


روحانی

منبع تصویر، IRNA

حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران در تازه‌ترین سخنرانی خود با اشاره به مذاکرات هسته‌ای وین بار دیگر تکرار کرد که “مسائل اصلی ما با آمریکایی‌ها در مذاکرات حل و فصل شده و حالا چند مسئله فرعی باقی مانده که آن ها را هم با مذاکره به نتیجه می‌رسانیم”.

او امروز در جلسه هیات دولت ایران همچنین در مورد انجام این مذاکرات گفته بعد از هشت سال “امروز همه از مذاکره صحبت می‌کنند و فقط بعضی‌ها می‌گویند اگر ما بیاییم بهتر مذاکره می‌کنیم. خوب چه بهتر. اگر می‌توانید اهلا و سهلا. مهم این بود که بفهمید راه درست مذاکره و تعامل با جهان است و الحمدلله در این هشت سال این موضوع را فهمیدید”.

آقای روحانی ده روز پیش نیز گفته بود که “توافق اصلی” برای برداشتن تحریم‌های آمریکا علیه ایران به دست آمده و ادامه مذاکره تنها بر سر “جزئیات ریز و موارد جزئی” است.

در آن زمان آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در واکنش به این ادعا گفت که “این حرف‌ها برای ما تازگی دارد” و درباره آمادگی ایران برای برداشتن “قدم‌های لازم” برای بازگشت به اجرای تعهداتش در برجام ابراز تردید کرد.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی