آتش‌سوزی عظیم در پالایشگاه تهران


‌چهارشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ – ۰۲ ژوئن ۲۰۲۱
رسانه‌ها در ایران از آتش‌سوزی گسترده در پالایشگاه تندگویان تهران و مشاهده ستونی از دود غلیظ ناشی از آن در آسمان جنوب تهران خبر دادند.
 
محمد نظری، رئیس مرکز فرماندهی و کنترل پلیس پیشگیری تهران، گفته که این دود ناشی از آتش‌سوزی در پالایشگاه تهران واقع در شهرری است.
 
این مقام انتظامی افزوده که گزارش این آتش‌سوزی، «به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ واصل شده است».
 
خبرگزاری تسنیم می‌گوید که مخازن کروی LPG آتش گرفته و تمامی فعالیت‌های پالایشگاه متوقف شده است.
هنوز علت این آتش‌سوزی اعلام نشده و روابط عمومی پالایشگاه تهران اعلام کرده که «هنوز اطلاع دقیقی از این حادثه در دست نداریم و پس از پایان عملیات، جزئیات این حادثه اعلام می‌شود».
 
جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی تهران، نیز گفته است: «این‌که آتش‌سوزی در پالایشگاه باشد یا نزدیکی آن را هنوز اطلاع نداریم».
 
مجتبی خالدی، سخنگوی سازمان اورژانس کشور، از اعزام ١٠ آمبولانس و اتوبوس آمبولانس به محل وقوع حریق پالایشگاه تهران خبر داده است.
 
خالدی افزوده که «حریقی در پالایشگاه تهران اتفاق افتاده و گویا مخازنی در حال شعله‌ور شدن هستند».
 
او از تلاش تیم‌های آتش‌نشانی برای «اطفای حریق» و آماده‌باش بیمارستان‌های هفتم تیر، فیروزآبادی و مطهری تهران خبر داده است.
 
از تابستان گذشته چندین مورد آتش‌سوزی در جنگل‌ها و مراتع ایران و نیز حوادثی در برخی مراکز هسته‌ای و موشکی و نیروگاه‌ها رخ داده است.
 
مقام‌های جمهوری اسلامی معمولا گزارش دقیق و شفافی از علت بروز این حوادث در اختیار رسانه‌ها قرار نمی‌دهند و ابعاد این حوادث را کوچک نشان داده و یا به «دشمنان» نسبت می‌دهند.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی