شکایت مسلمانان اتریش به دادگاه علیه ″نقشه اسلام″ | جهان | DW


دولت اتریش برای مقابله با “اسلام سیاسی” روز پنجشنبه ٢٧ ماه مه “نقشۀ اسلام” را در شبکه اینترنت منتشر کرد. در این نقشه اسامی و نشانی ۶۲۳ مسجد و تشکل اسلامی در این کشور درج شده است. علاوه بر آن درباره ارتباطات مساجد و تشکل‌های اسلامی با خارج نیز در این نقشه اطلاعات داده شده است.

اقدام دولت اتریش واکنش نهادهای مسلمانان این کشور را برانگیخت.

سازمان جوانان مسلمان اتریش اعلام کرد که علیه برنامه نقشه اسلام سیاسی دولت این کشور به دادگاه شکایت خواهد کرد. به گفته این سازمان، انتشار اسامی و نشانی صدها مسجد و نهاد اسلامی، مسلمانان اتریش را در ناامنی قرار داده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

این نقشه به گقته منتقدین، “تروریسم و اسلام را یکسان  شمرده” و سبب “اسلام‌هراسی” می‌شود.

“نقشۀ اسلام” با همکاری دانشگاه وین و “مرکز اسناد اتریش درباره اسلام سیاسی” تهیه شده است.

جامعه ایمان اسلامی اتریش قبلا نیز ضمن محکوم کردن نقشه اسلام سیاسی گفته بود که دولت با طرح این برنامه همه مسلمانان مقیم این کشور را به عنوان یک خطر بالقوه نشان می‌دهد.

انتشار این نقشه اعتراض نمایندگان ادیان دیگر را نیز برانگیخت. کلیسای پروتستان درباره این نقشه ابراز نگرانی کرده است. اسقف چالوپکا از سوزان راب، وزیر مهاجرت اتریش خواست نقشه اسلام سیاسی را از اینترنت خارج کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

سوزان راب در سخنرانی خود در روز جمعه ۲۸ مه در وین از برنامه دولت دفاع کرد و گفت، این نقشه باید به شفافیت کمک کند و هدف از انتشار آن برانگیختن سوء ظن عمومی به مسلمانان نیست.

این مقام اتریشی تاکید کرد با این برنامه او قصد دارد “تحولات خطرناک در حوزه اسلام سیاسی” را  تحت نظارت داشته باشد.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی