انتقاد سازمان بهداشت جهانی از دخالت سیاست در تحقیقات کرونا | جهان | DW


پرسش درباره سرچشمه ویروس کرونا مجددا مطرح شده است. دولت جو بایدن از جمله خواستار ادامه تحقیق پیرامون احتمال انتقال ویروس کرونا از آزمایشگاهی در چین شده است.

دولت چین ضمن رد چنین احتمالی از تحقیق مجدد پیرامون سرمنشاء ویروس کرونا انتقاد کرده است. در همین ارتباط، سازمان بهداشت جهانی نیز خواستار منع دخالت سیاست در تحقیقات ناظر بر سرچشمه ویروس کرونا شده است.

مایکل رایان، مدیر موارد اضطراری سازمان بهداشت جهانی گفته است: «ما خواستار رعایت مرز بین سیاست و علم هستیم و تقاضا می‌کنیم که به ما اجازه داده شود به گونه‌ای متناسب و در فضایی مثبت درباره شیوع کرونا تحقیق کنیم.»

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

رایان در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فرانسه تاکید کرده است که دخالت سیاست در تحقیقات باعث مسموم شدن فضای کار می‌شود.

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که در ارتباط با پاسخ‌های مربوط به چگونگی شیوع ویروس کرونا منتظر ارزیابی کارشناسان خواهد ماند.

به این ترتیب، تحقیقات مجدد پیرامون منشاء کرونا آغاز خواهد شد. این در حالی است که زمان اجرای این تحقیقات اعلام نشده است.

باید یادآور شد که رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه ۲۶ مه (پنجم خرداد) از سازمان‌های اطلاعاتی خود درخواست کرده بود درباره احتمال انتقال ویروس کرونا از آزمایشگاهی در شهر ووهان در چین تحقیق کنند.

تا کنون بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار نفر در جهان در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ جان خود را از دست داده‌اند.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی