آنگلا مرکل: واکسینه شدن نوجوانان در آلمان از هفتم ژوئن ممکن است | آلمان | DW


صدراعظم آلمان پس از رایزنی با رئیسان دولت‌های ایالتی اعلام کرد از هفتم ژوئن و پس از برداشته شدن اولویت‌بندی‌ها برای واکسیناسیون شهروندان در برابر ویروس کرونا، نوجوانان بالای ۱۲ سال هم می‌توانند واکسینه شوند.

به گفته آنگلا مرکل اگر تا آن زمان مجوز واکسنی برای تزریق به نوجوانان صادر شود، مراکز واکسیناسیون و مطب‌ها می‌توانند برای این گروه سنی وقت واکسینه شدن تعیین کنند.

به گزارش “تاگس‌شاو”، وب‌سایت کانال یک تلویزیون آلمان، مرکل روز پنج‌شنبه ۲۷ مه (ششم خرداد) بار دیگر تاکید کرد که هدف این است که تا پایان تابستان برای تمام شهروندان آلمان، از جمله نوجوانان ۱۲ تا ۱۶ ساله امکان واکسینه شدن برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ فراهم شود.

پنس اشپان، وزیر بهداشت دولت فدرال می‌گوید تصمیم‌گیری در مورد واکسیناسیون نوجوانان باید به طور مشترک توسط خود آنها، والدین و پزشک خانوادگی گرفته شود.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مارکوس زودر، رئیس دولت محلی ایالت بایرن ضمن تاکید بر این که واکسیناسیون نوجوانان اجباری نیست ابراز امیدواری کرد دست‌کم ۶۰ درصد این گروه سنی آماده واکسینه شدن باشند.

در همین حال میشائیل مولر، شهردار برلین تصریح کرده که احتمال آغاز واکسینه کردن نوجوانان از هفتم ژوئن نباید به این معنی تلقی شود که برای این هدف کارزار جدگانه‌ای راه‌اندازی و واکسن‌های بیشتری اضافه بر برنامه‌های قبلی وارد می‌شود.

 واکسینه شدن کامل ۱۶ درصد شهروندان در آلمان

آنگلا مرکل روز پنج‌شنبه گفت تاکنون ۴۱ و نیم درصد شهروندان ساکن آلمان دست‌کم یک دوز واکسن کرونا دریافت کرده‌اند و نزدیک به ۱۶ درصد شهروندان به طور کامل واکسینه شده‌اند.

او از اینکه روند واکسیناسیون در آلمان از آغاز سه ماهه دوم سال جاری میلادی شتاب گرفته تقدیر کرد. موسسه روبرت کخ می‌گوید در ۲۴ ساعت گذشته یک میلیون و ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونا در آلمان تزریق شده است.

این تعداد ۴۳ هزار دوز بیش از واکسن‌های تزریق شده در یک هفته پیش است. نزدیک به ۶۸۰ هزار نفر از شهروندان در شبانه روز گذشته دوز دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند.

واکسن فایزر- بیون‌تک برای نوجوانان

تا کنون آژانس دارویی اروپا هیچ واکسنی را برای تزریق به نوجوانان زیر ۱۶ سال تائید نکرده است. ظاهرا این آژانس قرار است روز جمعه در مورد مجوز واکسن دو شرکت آمریکا و آلمانی فایزر- بیون‌تک تصمیم‌گیری کند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

پیش از این مجوز استفاده از این واکسن برای نوجوانان در ایالات متحده آمریکا و کانادا صادر شده است. وزیر بهداشت آلمان امیدوار است تکلیف مجوز واکسن فایزر- بیون‌تک برای نوجوانان هر چه زودتر روشن و زمینه واکسینه کردن سه میلیون شهروندان این گروه سنی فراهم شود.

آنگلا مرکل می‌گوید شرکت داروسازی آمریکایی مدرنا نیز گفته “در آینده نزدیک” برای دریافت مجوز واکسن این شرکت برای واکسینه کردن نوجوانان اقدام می‌کند.

روند صدور مجوز در آژانس دارویی اروپا پروسه‌ای زمان‌بر است. بر همین اساس پیش‌بینی می‌شود تا هفته‌های آینده تنها واکسنی که در آلمان برای واکسینه کردن نوجوانان به کار گرفته شود همان محصول شرکت‌های فایزر و بیون‌تک باشد.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی