ناصر ابراهیمی: خوبی یحیی این است که با یک مهاجم بازی نمی‌کند


ناصر ابراهیمی با اشاره به برد دو بر یک پرسپولیس مقابل ذوب آهن گفت: در چند سالی که در پرسپولیس بودم همیشه روی این نکته تاکید داشتم که تیمهای مقابل پرسپولیس با انگیزه خاصی مقابل آنها قرار می‌گیرند و این موضوع را در بازی روز گذشته به صورت عینی مشاهده کردیم.

مربی سابق پرسپولیس افزود: دو نیمه متفاوت را از پرسپولیس دیدیم. در نیمه اول موقعیتها را آل کثیر از دست داد و روی فاصله دو مدافع میانی و پاس رو به عقب کامیابی‌نیا به لک، این تیم گل بدی را دریافت کرد اما در نیمه دوم با تغییراتی که کادر فنی انجام داد مشخص بود که به دنبال گرفتن سه امتیاز است. مهدی عبدی و شهریار مغانلو روی اشتباه خط دفاعی ذوب آهن بهترین استفاده را بردند و 2 گل یک شکل به ثمر رساندند تا مشخص شود مربیان پرسپولیس به خوبی روی نقطه ضعف ذوب آهن کار کرده‌اند.

مربی سابق پرسپولیس تصریح کرد: ذوب آهن بعد از دریافت گل تساوی با دفاع بازتری باز کرد و این فرصت را به مهاجمان پرسپولیس داد تا از این ضعف دفاعی بهره لازم را ببرند و موقعیت های زیادی را روی دروازه این تیم خلق کنند. معتقدم شاگردان یحیی می‌توانستند گلهای بیشتری به ثمر برسانند، پرسپولیس بعد از زدن گل تساوی نشان داد برای برد به زمین آمده است و راضی به نتیجه تساوی نیست و به همین دلیل حملات خود را روی دروازه سپاهان بیشتر و بیشتر کرد.

همکار علی پروین در پرسپولیس به اتفاقات در اصفهان هم اشاره‌ای داشت: در تمام دنیا این کری‌خوانی‌ها مرسوم است اما نه با سنگ و ترقه و چهارشنبه سوری بازی، هواداران باید هیجان خود را کنترل کنند.این اتفاقات باعث شد تا انگیزه بازیکنان پرسپولیس دوچندان شود و برای پاسخ به این مسائل با تمام توان به زمین بروند.

 ابراهیمی در ادامه تصریح کرد: پرسپولیس امسال 3 فوروارد خوب و با کیفیت در اختیار دارد که رقابت خوبی بین آنها برای حضور در ترکیب وجود دارد. یکی از نکات مثبت یحیی این است که با تک مهاجم بازی نمی‌کند و سعی دارد از تمام توان هجومی برای حمله به دروازه رقبا استفاده کند. دست یحیی با توجه به مهره هایی که در خط هافبک و خط حمله در اختیار دارد باز است و ترافیک در خط هافبک باعث شده تا وحید امیری و سیامک نعمتی به خط دفاع بروند.

از دید ابراهیمی، سپاهان و پرسپولیس مدعیان اصلی قهرمانی هستند: جنگ اول و دومی بین تهران و اصفهان است که می‌تواند در ادامه لیگ، بازیها را جذاب‌تر کند و رقابت میلی‌متری بین دو تیم ادامه پیدا کند، هر چند رقابت بین سایر تیمها برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا باعث خواهد شد تا 7 هفته پایانی شاهد بازیهای بهتری باشیم.

مربی اسبق تیم ملی ایران با اشاره به وضعیت این تیم با اسکوچیچ گفت: شاکله اصلی تیم ملی را پرسپولیسی‌ها تشکیل می‌دهند و بیرانوند هم که در لیگ بلژیک حضور دارد، پرسپولیسی محسوب می‌شود. برای اولین بار روی نفرات دعوت شده‌ صحبتی ندارم اما جا داشت برای ایجاد انگیزه چند نفر دیگر هم دعوت می‌شدند و در ادامه خط بخورند.

بخش آخر صحبتهای ابراهیمی، نظر او درباره اسکوچیچ است: من به سرمربی خارجی تیم ملی اعتقاد ندارم و او را شایسته سرمربیگری تیم ملی نمی‌دانم اما به وحید هاشمیان اعتقاد دارم و او می‌تواند نقش موثری در رقابتهای انتخابی جام جهانی داشته باشد. تیم ملی بازیهای خیلی سختی دارد اما در صورتی که بتواند از این مرحله صعود کند، اسکوچیچ صاحب شهرت خواهد شد و این موضوع می‌تواند باعث ارائه پیشنهاد به این مربی شود.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی