انتخابات۱۴۰۰؛ بخت‌برگشتگان! – BBC News فارسی


IRAN

منبع تصویر، HAMSHAHRI

روزنامه‌ها در روزهای معمولی و کم خبر، کم و بیش شبیه به هم عمل می‌کنند و با تیتری و عکسی از خبرهای روزها سعی می‌کنند روزنامه را جذاب و خواندنی نشان دهند. اما در روزهای سرنوشت‌ساز و تاریخی خوانندگان و علاقمندان به روزنامه‌ها مشتاق می‌شوند تا واکنش روزنامه‌های مختلف را بسنجند و به طور مشخص تیتر رونامه‌ها مهم‌ترین و گویاترین واکنش یا موضع‌گیری یک در رسانه در قبال یک رویداد مهم خبری و تاریخی است.

بعد از انتشار اسامی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری از سوی شورای نگهبان، فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی مملو از واکنش و اظهار نظر بود. خبر تایید صلاحیت ۷ نفر و رد صلاحیت نامزدهای شاخص آنقدر مهم بود که قبل از انتشار روزنامه‌ها اکثر مردم از آن مطلع شدند و آنچه برای روزنامه‌ها باقی ماند تیتری و یادداشتی در این باره بود.

روزنامه همشهری در روز پس از اعلام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری به سرگذشت فلامینگوهای تالاب بختگان در استان فارس پرداخت و در صفحه نخست روزنامه با تیتر “بخت برگشتگان” گزارشی از تلاش فعالان زیست محیطی و مردم محلی برای نجات جوجه فلامینگوهای این تالاب نوشت. تیتر گزارش فلامینگوها بیش از آنکه ذهن را به مسائل زیست محیطی ببرد به سرنوشت داوطلبانی برد که بخت و اقبال‌ ریاست جمهوری به آنها پشت کرد و نتوانستند از سد شورای نگهبان عبور کنند.

روزنامه همشهری در تیتر کوچک در سمت راست روزنامه با عنوان “واکنش‌ها به فهرست هفت نفره” سعی کرد بسیار آرام از مهمترین خبر انتخابات عبور کند و در صفحه دو بخشی از انتقادهای اصولگرایان و اصلاح‌طلبان به تصمیم شورای نگهبان را منتشر کرد.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی