هانس‌دیتر فلیک سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان می‌شود | ورزش | DW


فدراسیون فوتبال آلمان DFB روز ۴ خرداد هانس‌دیتر فلیک را به عنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان پس از پایان جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ در ماه تیر سال جاری، معرفی کرد. فلیک ۵۶ ساله که در فصل جاری با تیم بایرن‌مونیخ قهرمان فوتبال بوندس‌لیگای آلمان شد، جانشین یوآخیم لوو ۶۱ ساله می‌شود.

لوو از سال ۲۰۰۶ میلادی به مدت ۱۵ سال به عنوان سرمربی، مسئولیت رهبری تیم ملی فوتبال آلمان را به عهده داشت. فلیک در ۸ سال نخست سرمربی‌گری یوآخیم لوو، در مسئولیت کمک‌مربی در تیم ملی فوتبال آلمان فعال بود.

مدت زمان قرارداد هانس‌دیتر فلیک با DFB تا پایان جام ملت‌های اروپا در تابستان سال ۲۰۲۴ خواهد بود. این رقابت‌ها با میزبانی کشور آلمان برگزار خواهند شد.

فلیک پس از امضای قرارداد خود با فدراسیون فوتبال آلمان گفت: «من بسیار خوشحالم که می‌توانم به عنوان سرمربی تیم ملی  فوتبال آلمان کار کنم. خوشحالی من همچنین به این دلیل است که می‌توانم با بازیکنانی کار کنم که از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. ما بازیکنان جوان زیادی را داریم که قابلیت و مهارت‌های فوق‌العاده‌‌ای دارند. ما می‌توانیم به این خاطر با خوشبینی به میزبانی خود در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ نگاه کنیم.»

سرمربی جدید تیم ملی فوتبال آلمان ضمن اشاره به پشتیبانی از یوآخیم لوو در چارچوب دیدارهای تیم ملی فوتبال آلمان در جام ملت‌های اروپا ۲۰۲۱ گفت: «من برای یوأخیم لوو کسب حداکثر میزان موفقیت در جام ملت‌های اروپا را آرزومندم. لوو شایسته آن است که در پایان ‌کار فعالیت خود در تیم ملی، با یک خداحافظی با عزت، مورد ستایش قرار گیرد.»   

گفته می‌شود که هانس‌دیتر فلیک حقوق بیشتری از یوآخیم لوو از DFB دریافت خواهد کرد. در حالی که حقوق سالانه لوو حدود ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو بوده است، حقوق سالانه فلیک از فدراسیون فوتبال آلمان بالغ بر رقمی بالای ۵ میلیون یورو خواهد بود.

نخستین بازی تیم تحت هدایت فلیک روز ۱۱ شهریور در چارچوب دیدار با تیم ملی لیختن‌اشتاین در مقدماتی جهانی ۲۰۲۲ خواهد بود.

گفتنی است که هانس‌دیتر فلیک در طول یک سال اخیر، به عنوان مربی بایرن مونیخ با کسب ۷ مقام قهرمانی در بوندس‌لیگا (۲ دفعه)، جام حذفی آلمان، لیگ قهرمانان اروپا، جام باشگا‌ه‌های جهان، سوپرجام باشگاه‌های اروپا و سوپرجام باشگاه‌های آلمان موفقیتی فوق‌العاده برای این تیم به ارمغان آورد و به عبارتی نام خود را در فوتبال آلمان “جاودانه” کرده است.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی