آیا داشتن شریک‌های جنسی متعدد مفید است؟


A man and two women embrace

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

روابط انسان‌ها در طول تاریح بسیار پیچیده‌تر از تک‌همسری سنتی بوده است

در سال ۲۰۱۹، در برنامه واقع‌نمای ( reality show) تلویزیونی لاو آیلند (جزیره عشق)، ایمی هارت از کورتیس پریچارد که با او در رابطه بود ‌پرسید: “رابطه انحصاری برای تو چه معنایی دارد؟” کورتیس بدجور گیر افتاده بود و ایمی هم این را می‌دانست. کورتیس پنهان از چشم ایمی دختران دیگر را بوسیده بود. ایمی با فصاحت و خونسردی مشکلات رابطه‌شان را بازگو کرد و کورتیس در صندلی خودش فروتر می‌رفت. ایمی با این شروع کرد که چطور ممکن است کورتیس همزمان احساس عاشقانه به دو نفر داشته باشد و اینکه چقدر به کورتیس نیاز داشته و او ایمی را به حال خود رها کرده است. پیش‌فرض ایمی این بود که رابطه عاشقانه فقط شامل دو نفر است و کورتیس این قاعده را زیر پا می‌گذارد. ولی آنچه ما درباره روابط انسانی می‌دانیم این است که از نظر تاریخی، این روابط بسیار پیچیده‌تر از رابطه تک‌همسری هستند که عرف بیشتر جوامع امروزی دنیا است.

منبع تصویر، Getty Images

توضیح تصویر،

در چندهمسری توافقی طرف‌های رابطه مجازند ارتباط با دیگران را تجربه کنند

آیا ممکن است به ریشه‌های چندهمسری خود بازگردیم؟

“چندهمسری توافقی” (CNM) به دو طرف اجازه می‌دهد آزادانه با دیگران رابطه داشته باشند، این می‌تواند هر نوع رابطه‌ای باشد، از رابطه عاشقانه چندطرفه گرفته تا مبادله همخواب (سوئینگ) و سایر اشکال رابطه “باز”. یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده چندهمسری توافقی صرف نظر از ماهیت آن، این است که طرف‌های رابطه در مورد حدومرزها صحبت و توافق می‌کنند، مثل اینکه تا کجا می‌توانند پیش بروند یا کی و کجا.

شیطنت‌های کورتیس در این تعریف نمی‌گنجد چون ایمی با آنها موافقت نکرده است. با این حال وجود رابطه چندهمسری در اقلیتی قابل‌توجه از مردم ممکن است رفتار کورتیس را توضیح دهد. با وجود رواج تک‌همسری، انسان‌ها وسوسه‌ این را دارند با کسانی که شریکشان نیستند، رابطه جنسی داشته باشند.

جاستین لمیلر، روان‌شناس، از چهار هزار آمریکایی خواست برای کتابش به نام “به من بگو چه می‌خواهی”، خیال‌پردازی‌ و هوس‌های جنسی خود را بازگو کنند. رابطه جنسی سه نفره، با اندک تفاوت‌هایی، پرطرفدارترین خیال پردازی شرکت‌کنندگان در نظرسنجی بود.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی