سپاه پاسداران از پهپاد فوق‌سنگین و پهن‌پیکر ″غزه″ رونمایی کرد | ایران | DW


خبرگزاری “تسنیم” روز جمعه ۳۱ اردیبهشت (۲۱ مه) خبر از “سه دستاورد مهم سپاه” داد. موضوع از جمله بر سر رونمایی از یک پهپاد پهن‌پیکر به نام “غزه” است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در این مراسم حسین سلامی، فرمانده کل سپاه و امیرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نیروی هوافضای سپاه حضور داشتند. در این مراسم از یک سامانه موشکی زمین به هوای “۹ دی”، پهپاد “غزه” و همچنین سامانه راداری “قدس” رونمایی شد.

پهپاد “غزه” چیست؟

پهپاد “غزه” یک پهپاد فوق‌سنگین و پهن‌پیکر است. خبرگزاری رویترز روز جمعه ۲۱ ماه مه با انتشار گزارشی از دوبی، به اطلاعات منتشر شده از سوی سپاه پاسداران درباره این پهپاد پرداخته است.

جمهوری اسلامی مدعی شده است که از این پهپاد پهن‌پیکر می‌شود در حوزه‌های مراقبتی، رزمی و اکتشافی استفاده کرد.

سپاه پاسداران در عین حال اعلام کرد که مداومت پروازی این پهپاد ۳۵ ساعت است. افزون بر آن گفته می‌شود که این پهپاد می‌تواند ۱۳ بمب تا شعاع عملیاتی دو هزار کیلومتری حمل کند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

از سوی دیگر، سپاه پاسداران ادعا کرد که از این پهپاد با توان حمل ۵۰۰ کیلوگرم انواع تجهیزات می‌تواند در عرصه جمع‌آوری اطلاعات نیز مورد استفاده قرار گیرد.

خبرگزاری تسنیم در ادامه گزارش خود نوشت که سامانه موشکی زمین به هوای “۹ دی” از ظرفیت مقابله با تهدیدات در فاصله نزدیک برخوردار است. گفته شده که ویژگی سامانه راداری “قدس” نیز در جابجایی سریع آن است.

گزارش سپاه پاسداران درباره رونمایی از این سه “دستاورد” هوافضای ایران در شرایطی منتشر می‌شود که سیاستمداران کشورهای غربی و کشورهای خاورمیانه خواستار کنترل فعالیت‌های موشکی و فضایی ایران شده‌اند.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی