تظاهرات پلیس فرانسه در اعتراض به خطرهایی که جانشان را تهدید می‌کند


  • لوسی ویلیامسون
  • بی‌بی‌سی، پاریس

مامور پلیس فرانسه در سوگ یک مامور دیگر که اوایل ماه جاری کشته شد، سوگواری می‌کند

منبع تصویر، EPA

توضیح تصویر،

مامور پلیس فرانسه در سوگ یک مامور دیگر که اوایل ماه جاری کشته شد، سوگواری می‌کند

روز چهارشنبه ۱۹ مه ماموران پلیس فرانسه، در برابر پارلمان این کشور در ساحل رودخانه سن تجمع کرده و خواهان اتخاذ تدابیری برای محافظت بیشتر از جان نیروهای پلیس شدند. انتخاب چنین مکانی برای تظاهرات نشان دهنده نزدیکی سیاست با امنیت بود.

پلیس فرانسه غالبا به دلیل استفاده آشکار از روش‌های خشونت آمیز در جریان تظاهرات مورد انتقاد قرار می گیرد ولی این بار خود ماموران پلیس تظاهرکننده بودند و خواهان واکنش شدیدتر در قبال خشونت‌هایی بودند که نیروهای پلیس با آن مواجهند.

در طول ماه گذشته یک مامور پلیس در جریان عملیات مبارزه با مواد مخدر کشته شد و پلیس دیگری در جریان یک حمله هدفمند به ضرب چاقو از پا درآمد. استانیسلاس گودون، رئیس ائتلاف اتحادیه پلیس می‌گوید این حمله ضربه نهایی را وارد کرد و چیزی بود که ما از آن می ترسیدیم و تقریبا قابل انتظار بود.

“حمله به پلیس یک اتفاق روزمره است”

بسیاری از ماموران پلیس می گویند اعتمادی ندارند که نظام قضایی مجرمان را پشت میله های زندان نگه دارد و در نتیجه همان اشخاص بارها و بارها دستگیر می شوند، و چیزی که تحملش سخت تر است موقعی است که قربانی، یکی از همکارانشان است.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی