کشف یک محموله بزرگ هروئین؛ از ایران به مقصد اروپای غربی | جهان | DW


حمل مواد مخدر به اروپا و به‌ویژه به کشورهای اروپای غربی پدیده‌ جدیدی نیست. اما گفته می‌شود که این محموله هروئین، دومین محموله‌بزرگ مواد مخدری است که ظرف سالیان گذشته در اروپا کشف و ضبط شده است.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز پنجشنبه ۲۰ ماه مه (۳۰ اردیبهشت) گزارش داد که یک کشتی حامل هروئین در روز دهم ماه مه (۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰) توسط واحد مقابله با جنایات سازمان یافته کشور رومانی کشف شده است.

هروئین به وزن ۱۴۵۲ کیلوگرم در دو کانتینر این کشتی و در بین مصالح ساختمانی جاسازی شده بود. پلیس مبارزه با جرائم سازمان یافته رومانی اعلام کرد که  کشتی حامل این محموله مواد مخدر از ایران به سوی اروپای غربی در حرکت بوده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

محموله مواد مخدر این کشتی در بندر کونستانتا، واقع در دریای سیاه توسط پلیس رومانی کشف می‌شود. آژانس مبارزه با جرائم سازمان یافته رومانی از این کشف بزرگ مواد مخدر به عنوان “مصادره‌ای تاریخی” سخن گفته است.

گفته می‌شود این مواد مخدر توسط شبکه‌ای بین‌المللی متشکل از شهروندان چند کشور خارجی و از جمله شهروندان رومانی حمل می‌شده است.

دولت رومانی اعلام کرد که اطلاعات مربوط به قاچاق این محموله مواد مخدر توسط شماری از سازمان‌های اطلاعاتی و از جمله از سوی اداره مبارزه با مواد مخدر آمریکا، سفارت آمریکا در رومانی، اینترپل اتحادیه اروپا و همچنین دایره امور قضایی اتحادیه اروپا در اختیار پلیس رومانی قرار گرفته است.

افزون بر آن گفته می‌شود که شماری از کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیز در مقابله با این جنایتکاری سازمان‌یافته با پلیس رومانی همکاری داشته‌اند.

سه خانه در رومانی و چند مرکز در دیگر کشورهای اروپایی در ارتباط با حمل این محموله توسط پلیس مورد تفتیش قرار گرفته است.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی