انتخابات در کلاب هاوس؛ تریبون باز در فضای بسته


  • لیلا خدابخشی
  • بی‌بی‌سی

کلاب هاوس

منبع تصویر، Nurphoto

تا چند ماه پیش، تصور اینکه اپوزیسیون طرفدار “براندازی” و “سلطنت طلبان” خارج از ایران با اصلاح‌طلبان و اصول‌گرایان داخلی در یک اتاق مشغول بحث و گفت‌وگو باشند، دشوار بود اما این روزها در کلاب هاوس، اپلیکیشنی آنلاین برای گردهمایی صوتی، این گفت‌وگوها در جریان است.

اتاق‌های کلاب هاوس به سرعت به صحنه‌ای برای بحث‌های پیش از این مسکوت در حوزه عمومی تبدیل شده‌اند. مهمترین سرخط خبرهای رسانه‌ها نیز در هفته‌های اخیر یا از اتاق‌های کلاب‌هاوس بیرون آمده یا در آنجا ساعت‌ها به بحث گذاشته شده است.

کلاب‌هاوس در واقع مانند یک کنفرانس دائمی است که در اتاق‌های مجازی آن، جلساتی با موضوعات متفاوت در جریان است. سیاستمداران، خبرنگاران و نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در این اتاق‌ها جلسات پرسش و پاسخ برگزار می‌کنند. در یک اتاق مخالفان حجاب اجباری در لندن می‌توانند علی مطهری را در مورد آزادی پوشش زنان به چالش بکشند. در اتاقی دیگر، فائزه هاشمی در حضور هزاران نفر از موضع بحث برانگیزش درباره تحریم انتخابات و جدایی دین از سیاست دفاع می‌کند و شرکت‌کنندگان می‌توانند دفاع او از عملکرد پدرش را نقد کنند.

چند زن، محسن نامجو را در اتاق‌های کلاب‌هاوس به آزارگری جنسی متهم می‌کنند، او وادار می‌شود عذرخواهی کند و رسانه‌های بزرگ روایت آزاردیدگان را منتشر می‌کنند. اخیرا هم پس از پخش مصاحبه محرمانه جواد ظریف، بحث درباره تبعات آن ساعت‌ها در اتاق‌های متعدد کلاب هاوس جریان داشت.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی