قم قرنطینه می‌شود | ایران | DW


در جلسه ستاد ملی کرونا که روز شنبه ۷ فروردین (۲۷ مارس) به ریاست حسن روحانی رئیس جمهور به صورت ویدیوکنفرانس برگزار شد، با درخواست استاندار قم برای قرنطینه این شهر و ممنوعیت ورود خودرو‌های غیربومی در روز‌های هشتم و نهم فروردین ماه موافقت شد.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

در ستاد یاد شده همچنین تصمیم گرفته شد منع تردد شبانه در قم از ساعت ۲۱ به ساعت ۲۲ تغییر یابد.

سیما سادات‌لاری، سخنگوی وزرات بهداشت ایران در تازه‌ترین گزارش خود در روز شنبه ۷ فروردین اعلام کرد ۸۵ بیمار کووید-۱۹ در شبانه‌روز گذشته فوت کرده‌اند. این مقام وزارت بهداشت همچنین گفت هشت هزار و ۱۲۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته به کرونا مبتلا و ۸۱۵ نفر از این افراد نیز بستری شده‌اند.

مجموع بیماران کووید-۱۹در ایران اکنون به یک میلیون و ۸۴۶ هزار و ۹۲۳ نفر و جانباختگان کرونا نیز به ۶۲ هزار و ۳۰۸ نفر رسیده است. 

ممنوعیت سفر به شهرهای قرمز و نارنجی

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت در حال حاضر ۲۳ شهرستان از جمله ارومیه، دهلران، خرمشهر و بروجرد قرمز و ۴۴ شهرستان از جمله اشنویه، کرج، تهران، ری و خرم‌آباد نارنجی هستند.

بر اساس مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا مسافرت “از” و “به” شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی نیز ممنوع اعلام شده است.   

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

بر اساس موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا، مسافران شهرهای قرمز و نارنجی چنانچه از سفر بازنگردند، جریمه خواهند شد.

واکسیناسیون نیز به رغم شیوع گسترده کرونا به کندی پیش می‌رود.

مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی علت عدم تحقق وعده‌های خود درباره واکسیناسیون مردم را “کندی تولید” و “کمبود مواد اولیه و جانبی” لازم برای این واکسن اعلام کرده‌اند.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی