بایدن سران جهان را به نشست تغییرات اقلیمی دعوت کرد | جهان | DW


جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، با هدف تقویت تلاش‌ها برای مقابله با تغییرات اقلیمی جهان، از سران کشورها برای شرکت در یک نشست آنلاینی در روزهای ۲۲ و ۲۳ آوریل دعوت کرده است.

به گفته کاخ سفید‌، بایدن برای ۴۰ نفر از زمامداران برجسته جهان، از جمله برای رهبران چین و روسیه، دعوتنامه فرستاده است.

از میان سران از ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، ژی جین‌پینگ، رهبر جمهوری خلق چین، آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و اورسولا فون درلاین، رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا نام برده شده است.

این نشست آنلاین به صورت زنده از اینترنت پخش خواهد شد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

هدف کاخ سفید آن است که ۱۷ اقتصاد بزرگ جهان که مسئولیت ۸۰ درصد از آلودگی محیط زیست را به دوش دارند، با عزم و تعهدی جدی‌تر در جهت حل مشکلات اقلیمی اقدام کنند.

برخلاف دونالد ترامپ، رئیس جمهور پیشین ایالات متحده، که به تغییرات اقلیمی کمترین بهایی نمی‌داد و کشورش را از پیمان زیست‌بومی پاریس خارج کرد، جو بایدن نشان داده که به مسائل اقلیمی توجه زیادی دارد و مصمم است کشورها را به افزایش تعهدات خود در این زمینه ترغیب کند.

بایدن نه تنها آمریکا را به پیمان اقلیمی پاریس برگردانده، بلکه خواهان ایفای نقش فعال تمام کشورها برای تحقق آماج آن پیمان تا سال ۲۰۳۰ میلادی است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

به اعتقاد کاخ سفید تغییرات اقلیمی جهان را در وضعیتی اضطراری قرار داده و برای بیرون رفتن از این وضعیت تلاش مجدانه تمام کشورها لازم است.

بایدن اندکی پس از ورود به کاخ سفید، جان کری، وزیر خارجه پیشین آمریکا، را به عنوان مأمور ویژه در امور اقلیمی تعیین کرد که زیر چتر شورای امنیت ملی فعالیت می‌کند.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی