واکنش خونسردانه آمریکا در قبال آزمایش موشکی کره شمالی | جهان | DW


مقامات ارشد دولت آمریکا اعلام کردند کره شمالی دست به آزمایش دو موشک کوتاه‌برد زده است که “در پایین‌ترین طیف” سیستم‌های تسلیحاتی بوده‌اند و چندان پراهمیت نیستند.

قطعنامه‌های سازمان ملل متحد آزمایش موشک‌های دوربرد بالستیک را برای کره شمالی ممنوع اعلام کرده است. موشک‌های بالستیک قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را دارند. دو موشک کوتاه‌بردی که طی دو روز گذشته آزمایش شده‌اند از نوع موشک‌های بالستیک نبوده‌اند و بنابراین آزمایش آنها بلامانع و بی‌اهمیت بوده است.

از زمان ریاست‌جمهوری جو بایدن، این نخستین بار است که کره شمالی دست به آزمایش موشکی می‌زند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، جو بایدن در رابطه با آزمایش این دو موشک، شامگاه سه‌شنبه ۲۳ مارس در واشنگتن به نظر وزارت دفاع آمریکا استناد کرد. او در پاسخ به خبرنگاران که پرسیده بودند آیا این یک تحریک از سوی کره شمالی بوده است، گفت: «خیر… همه چیز مانند گذشته است. با کاری که کرده‌اند، مسئله تازه‌ای رخ نداده است.»

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مقامات دولت آمریکا گفته‌اند که دولت بایدن در روند بازبینی کامل سیاست آمریکا در قبال کره شمالی “مراحل پایانی” را می‌گذراند و با تکمیل آن، این سیاست را با هم‌پیمانان خود در منطقه، ژاپن و کره جنوبی، هماهنگ خواهد کرد.

با این حال یک مقام دولت آمریکا گفته است که آزمایش موشکی کره شمالی موجب بستن دریچه مذاکره با این کشور نشده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا هفته گذشته به ژاپن و کره جنوبی سفر کرد تا با این هم‌پیمانان آمریکا در مورد تعیین سیاست در قبال کره شمالی رایزنی کند. در این سفر بلینکن از رهبری چین به تأکید خواست تا نفوذ خود را برای تأثیرگذاری بر سیاست‌های تحریک‌آمیز کره شمالی به کار گیرد.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی