صدراعظم آلمان تشدید محدودیت‌ها در عید پاک را لغو کرد و از مردم پوزش خواست | آلمان | DW


سه‌شنبه ۲۳ مارس، در جلسه مشترک صدراعظم با مسئولان ایالت‌های آلمان، تدابیر بی‌سابقه‌ای برای تعطیلات عید پاک اتخاذ شد. قرار بود همه فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی از اول تا پنجم آوریل تعطیل شوند. برای اولین مرتبه از زمان شیوع کرونا، حتی سوپرمارکت‌ها نیز نباید کار می‌کردند.

اعلام این تصمیم یک شوک خبری برای افکار عمومی ‌آلمان بود.

صدراعظم آلمان اما روز چهارشنبه این تصمیم را با انتشار یک بیانیه پس گرفت و آن را خطا خواند. آنگلا مرکل در مجلس سراسری (بوندستاگ) گفت، این ایده، واجد بهترین نیت‌ها بود اما راه‌گشایی مشکلاتی چون وضعیت مغازه‌ها و شرکت‌ها، خوابیدن کسب و کار یا پرداخت دستمزدها، به زمان نیاز دارد و چیزی نیست که در چند روز حل و فصل شود.

او تاکید کرد: «مسئولیت این اشتباه فقط به من بر می‌گردد. زمان دیگری مناسب این تصمیم بود و اعلام آن حس ناامنی ایجاد کرد.»

آنگلا مرکل از مردم بخاطر این اقدام عذرخواهی کرد و ضمن ابراز تاسف عمیق از این که موج سوم کرونا آلمان را فرا گرفته افزودٰ: «یقین دارم که می‌توان با مصوبات مقامات مسئول ایالت‌ها و همکاری مردم، پاندمی را عقب راند.»

با لغو محدودیت‌های شدید سراسری در ایام عید پاک، هر گونه تجمع، دید و بازدید و یا سفرهای منطقه‌ای، به شرایط هر ایالت و شاخص‌های ابتلا بستگی خواهند داشت و هر یک شهروندان یا خانوارها باید طبق مقررات تعیین شده مربوط به محل سکونت خود رفتار کنند. 

طبق تصمیم دیروز دولت، کلیه تجمع‌ها در عید پاک ممنوع بود و حداکثر دو خانواده یا پنج نفر می‌توانستند در این روزها با هم ملاقات کنند. این محدودیت‌البته شامل کودکان زیر ۱۴ سال نمی‌شد.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی