احتمال ادامه محدودیت‌های کرونایی در آلمان تا ۱۸ آوریل | آلمان | DW


کانال یک تلویزیون آلمان (ARD) گزارش داده که از طریق منابع مختلفی که به دولت و ایالت‌های مختلف آلمان مشاوره می‌دهند، اطلاع یافته است که محدودیت‌های کرونایی تا روز ۱۸ آوریل یعنی حدود یک ماه دیگر تمدید خواهند شد.

تصمیم نهایی و سایر مقرراتی که در این زمینه وضع خواهند شد، هنوز روشن نیست و قرار است آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان و وزرای ایالت‌های مختلف بر سر آن رایزنی کنند.  

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

از جمله مقرراتی که درباره آنها تصمیم‌گیری خواهد شد، مقررات مربوط به سفر، آزمایش کرونا یا کاهش محدودیت ارتباط افراد با یکدیگر در روزهای عید پاک است. همچنین درباره ایجاد محدودیت‌های بیشتر نظیر منع رفت و آمد شبانه در مناطقی که آمار ابتلا به کرونا بالاست تصمیم‌گیری می‌شود.  

قرار بود بسیاری از محدودیت‌ها تا روز ۲۸ مارس برداشته شوند اما با رسیدن شاخص ابتلا به کرونا در شمار زیادی از شهرهای آلمان به بالای ۱۰۰ این تصمیم به اجرا گذاشته نخواهد شد.

در حال حاضر هنوز درخواستی برای تعطیل کردن مجدد مدارس و مراکز پیش‌دبستانی داده نشده است. آن‌ها زمانی دوباره بسته خواهند شد که شاخص ابتلا به کرونا به ۲۰۰ برسد.

تعطیلی مدارس یکی از بزرگ‌ترین معضلات خانوادها و کودکان است و تصمیم بر سر آن با حساسیت‌های بسیار روبروست. سیاست قرنطینه و محدود کردن کسب و کار و آزادی‌های فردی برخلاف موج اول کرونا نیز مخالفت‌های بسیاری به دنبال داشته است.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی