طرح محدودیت‌های کرونایی در آلمان تا ۱۸ آوریل | آلمان | DW


بر اساس طرح ایالتی و فدرال، مقامات آلمان در نظر دارند محدودیت‌های کرونایی را تا ۱۸ آوریل (۲۹ فروردین) تمدید کنند. در این طرح خواسته شده، بر پایه “ترمز اضطراری” که پیش از این بر سر آن توافق شده بود، در صورتی که شاخص مبتلایان به بیش از ۱۰۰ نفر در ۱۰۰هزار نفر جمعیت برسد، محدودیت‌ها “قاطعانه اجرایی شوند”.

علاوه بر این قرار است در چنین وضعیتی نه تنها بازگشایی‌های گام به گام متوقف گردد، بلکه برای کاهش ابتلا به  بیماری کووید ۱۹ اقدامات مضاعف صورت گیرند.

بر اساس آخرین خبرها، دفتر صدراعظمی آلمان معتقد است که مسئولان ایالتی و فدرال “از سفرهای غیرضرور در داخل و خارج از کشور”، حتا در تعطیلات عید پاک، پرهیز کنند.

یک ماده پیشنهادی در این طرح مناقشه‌برانگیز شده است. این پیشنهاد می‌گوید “به ویژه سفرهای تفریحی به خارج از کشور… صرف‌نظر از شاخص ابتلا در کشور مقصد، مسافر موظف است پیش از بازگشت به کشور تست کرونا داده باشد و سپس قرنطینه شود”.

با این حال درخواستی برای تعطیل کردن مجدد مدارس و مراکز پیش‌دبستانی داده نشده است. آنها زمانی دوباره بسته خواهند شد که شاخص ابتلا به بیماری به ۲۰۰ برسد.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی