تجمع اعتراضی به محدودیت‌های کرونایی در شهر کاسل و درگیری شدید با پلیس | آلمان | DW


در یک تظاهرات علیه محدودیت‌های کرونا در شهر کاسل برخوردهای شدیدی میان تظاهرکنندگان و نیروهای پلیس صورت گرفت. به گفته پلیس، هزاران نفر در مرکز شهر دست به یک راهپیمایی بدون مجوز زدند بی آنکه به تذکرات پلیس اعتنا کنند.

مقامات امنیتی می‌گویند چندین مرتبه نیروهای پلیس مورد حمله قرار گرفتند. پلیس در توییتر نوشت: «چنین حملاتی را تحمل نخواهیم کرد. یک اعتراض مسالمت‌آمیز شکل دیگری دارد.»

در طول درگیری‌ها چندین مورد دستگیری صورت گرفت و هنگامی که این نیروهای به اصطلاح “مخالف‌اندیش” تلاش کردند یک زنجیره پلیس را بشکنند، نیروهای امنیتی مجبور به استفاده از گاز فلفل و باتوم شدند. در جبهه‌ای دیگر پلیس مجبور شد با یک گروه ضد “مخالف‌اندیشان” نیز درگیر شود.

آشوب در مرکز شهر به توقف تراموای شهری و ترافیک سنگین کشید. پلیس در توییتر با تأکید تظاهرکنندگان را فراخواند “پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند”.

پلیس شمار تظاهرکنندگان را فقط در مرکز شهر ۲۰هزار نفر برآورد کرد. به گفته پلیس، دیوان اداری محل تظاهرات را در حاشیه مرکز شهر تعیین کرده بود، اما نخست تنها تعداد معدودی در این محل حضور یافتند، اما پس از درگیری‌ها معترضان به محدودیت‌‌های کرونا به این سوی این محل حرکت کردند.

برگزارکنندگان تجمع با عنوان “شهروندان آزاد کاسل – حقوق بنیادین و دموکراسی” مردم را به شرکت در این اجتماع فراخوانده بودند.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی