چین استفاده از خودروهای تسلا را برای کارمندان ارتش و دولت ممنوع کرد | جهان | DW


کارمندان ارتش و شرکت‌های دولتی صنایع حساس و همچنین مقامات مهم دولتی چین حق ندارند از خودروهای برقی سازنده شرکت آمریکایی تسلا در آینده استفاده کنند. دلیل آن نگرانی چین از انتقال اطلاعات مربوط به امنیت ملی این کشور به آمریکا اعلام شده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

بررسی موارد امنیتی از وسایل نقلیه تسلا در چین نشان داده است که این خودروها با دوربین‌های نصب شده از محیط اطراف خود عکس می‌گیرند. تسلا همچنین می‌تواند اطلاعات مربوط به زمان و مکان استفاده از وسایل نقلیه، اطلاعات مرتبط با راننده خودرو و شماره تماس از تلفن‌های همراه او را نیز جمع‌آوری کند.

دولت چین نگران است که تمام این داده‌ها به ایالات متحده آمریکا ارسال شود. مقامات دولتی از کارکنان خود خواستند حتی در مسیر کار خود نیز از تسلا استفاده نکنند.

برخی منابع گزارش دادند که خودروهای تسلا حتی مجاز نیستند وارد محوطه مجتمع‌های مسکونی کارمندان شرکت‌ها و مقامات حساس دولتی شوند.

دفتر اطلاع‌رسانی شورای دولتی چین از پاسخ به پرسش‌های مربوط به ممنوعیت تسلا در این کشور خودداری کرده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

شرکت آمریکایی تسلا نیز درباره تصمیم مقامات چینی توضیحی نداده و فقط به اظهارات قبلی اشاره کرده که در آن گفته شده است فعالیت تسلا با قوانین و مقررات چین مطابقت دارد و محافظت از داده‌ها از اولویت‌های اصلی این شرکت است.

چین بازار مهمی برای تسلا به شمار می‌آید و فروش خودروهای تسلا حتی با شیوع پاندمی هم افزایش داشته است. 

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی