پاریس و ۱۵ منطقه فرانسه به مدت چهار هفته قرنطینه می‌شوند | جهان | DW


شمار بیماران کرونایی در بخش مراقبت‌های ویژه در فرانسه رکورد زده است. دولت فرانسه در ۱۵ منطقه از جمله پاریس و نیس محدودیت‌های گسترده اعلام کرد و از روز شنبه ۲۰ مارس تمامی فروشگاه‌های غیرضرور تعطیل و محدویت‌های کرونایی مجددا اعمال می‌شوند.

ژان کاستکس، نخست وزیر فرانسه گفت محدودیت شدید ابتدا برای چهار هفته اعمال می‌شود. حدود ۲۰ میلیون نفر از ۶۷ میلیون فرانسوی با محدودیت‌های گسترده روبرو خواهند بود.  با این حال گفته می‌شود نسبت به گذشته محدودیت‌ها از شدت کم‌تری برخوردار هستند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

کتاب‌فروشی‌ها مجازند باز بمانند. مدارس تعطیل نمی‌شوند اما برای کلاس‌های بالاتر محدودیت‌های کرونایی اعمال خواهد شد. به هواخوری بدون محدودیت زمانی در شعاع ده کیلومتری در فضای باز اجازه داده می‌شود.

نخست وزیر فرانسه هشدار داد که محدودیت‌ها ممکن است به سایر مناطق کشور نیز گسترش یابد. 

اوضاع پاریس وخیم است

روند فشار بر بیمارستان‌های این کشور به ویژه از دو هفته پیش تاکنون شدت بیشتری به خود گرفته است.

به گفته کاستکس، نخست‌وزیر فرانسه در حومه شهر پاریس تعداد بیماران تحت مراقبت‌های ویژه حتی از موج دوم کرونا در نوامبر ۲۰۲۰ نیز فراتر رفته و تعداد مبتلایان به کرونا در ۱۰۰ هزار نفر در طی یک هفته به ۴۵۰ نفر رسیده است.

در پاریس بیماران کرونایی به دلیل نبودن ظرفیت کافی در بخش‌های مراقبت‌های ویژه مجبور شدند به بیمارستان‌های سایر مناطق منتقل شوند.

نخست وزیر فرانسه علت آغاز موج سوم کرونا در فرانسه را ورود به اصطلاح ویروس جهش‌یافته بریتانیایی به این کشور دانسته است. او گفت ویروس جهش یافته تقریبا سه چهارم ابتلا به کرونا را شامل می‌شود.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

چندین هفته است که در فرانسه ممنوعیت رفت و آمد شدید از ساعت ۱۸ تا هفت صبح اعلام شده است. طبق محدودیت‌های جدید اما این ممنوعیت یک ساعت عقب کشیده شده و از ساعت ۱۹ آغاز خواهد شد.

از آغاز پاندمی کرونا در فرانسه بیش از ۹۱ هزار نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا تا کنون جان خود را از دست داده‌اند.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی