امیر حکمتی: اف‌بی‌آی هیچ‌گاه رسما من را متهم به جاسوسی نکرده و به دنبال اعاده حیثیت هستم


توضیح ویدئو،

گفت‌وگو با شهروند آمریکایی ایرانی‌الاصل که در ایران زندانی بود

امیر حکمتی، تفنگدار دریایی سابق که ه در سفر به ایران دستگیر و پنج سال پیش همزمان با اجرای توافق هسته‌ای برجام همراه گروه دیگری از ایرانی-آمریکایی‌ها با زندانیان ایرانی در ایالات متحده مبادله شد می‌گوید پلیس اف‌ب‌آی هیچ‌گاه رسما او را متهم به جاسوسی برای ایران نکرده و فقط در سال ۲۰۱۶ یک مامور اف‌بی‌آی در مصاحبه‌ای حضوری با او چنین سخنانی را پیش کشیده اما پس از آن «هیچ‌گاه اف‌بی‌آی اقدام دیگری نکرد و با من هم دیگر هیچ تماسی نداشت».

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز گذشته، سه‌شنبه ۲۶ اسفند، گزارش کرده بود پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) آقای حکمتی را متهم کرده در زمان حضور در ایران اطلاعات محرمانه ای از آمریکا را در اختیار ماموران ایرانی قرار داده با این همه از گزارش‌ها مشخص است که این اتهام رسما به وی وارد نشده و هنوز در حد یک ظن است.

در واکنش به این گزارش، امیر حکمتی روز چهارشنبه، ۱۷ مارس، به بی‌بی‌سی فارسی گفت نه تنها اف‌بی‌آی هیچ اتهامی را علیه او پیگیری نکرده بلکه او به کمک وکیلش از آن مامور اف‌بی‌آی که در سال ۲۰۱۶ به طور حضوری با او مصاحبه کرده بود، به دادگاه شکایت برده تا از خود اعاده حیثیت کند.

بیشتر بخوانید:منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی