سفر رئیس جمهور و رئیس ستاد ارتش اسرائیل به اروپا | جهان | DW


رئیس جمهور و فرمانده ستاد ارتش اسرائیل روز سه‌شنبه ۱۶ مارس سفر خود به اروپا را آغاز می‌کنند. این دو مقام اسرائیلی به آلمان، فرانسه و اتریش خواهند رفت تا از جمله درباره ایران و حزب‌الله لبنان با مقامات اروپایی گفت‌وگو کنند.

روون ریولین، رئیس جمهور اسرائيل با مقام‌های بلندپایه سیاسی آلمان، فرانسه و اتریش دیدار خواهد کرد. آویو کوچاوی، فرمانده ستاد ارتش اسرائيل علاوه بر دیدار با سیاستمداران ارشد کشورهای میزبان، با فرماندهان نظامی ارتش آلمان دیدار خواهد کرد.

محور اصلی این گفت‌وگوها لبنان، ایران و شبه نظامیان حزب‌الله لبنان هستند. کوچاوی به طور خاص قصد دارد درباره توافق برجام و احتمال بازگشت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به این توافق با همتایان اروپایی خود گفت‌وگو کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

مهمتر از همه بی توجهی حزب‌الله لبنان به قطعنامه‌های سازمان ملل در دستور کار اسرائیل قرار خواهد داشت. همچنین تصمیم دیوان کیفری بین‌المللی در لاهه درباره بررسی اتهام جنایت جنگی در سرزمین‌های فلسطینی نیز از محورهای این گفت‌وگوها خواهد بود.

روون ریولین روز پنج شنبه به  اسرائيل باز خواهد گشت.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی