تعطیلی بخش‌‌های ویژه کرونا در بیمارستان‌های تل‌آویو | جهان | DW


بیمارستان بزرگ تل‌آویو که در اوج پاندمی، شش سرویس ویژه کرونا داشت، روز ۱۵ مارس آخرین بخش باقیمانده را بست. مدیر این بیمارستان اعلام کرده  ۱۸ بیمار که دوز دوم واکسن را تزریق نکرده‌اند، به بخش معمول آی‌سی‌یو منتقل شده‌اند. او این روز را “روزی به یاد ماندنی” نامید.

رسانه‌های اسرائیلی نوشته‌اند که بیمارستان معروف “شیبا” در تل آویو نیز دو بخش مراقبت‌های ویژه کرونایی را برچیده است. علت امر کاهش چشمگیر بیمارانی است که در وضعیت بحرانی ابتلا قرار دارند و آمارشان در کل اسرائیل به ۶۲۷ نفر بالغ می‌شود. در آخرین موج کرونا این تعداد دو برابر بود.

اسرائیل با جمعیتی ۹ میلیون نفری، کارزار مصون‌سازی همگانی را از ۱۹ دسامبر ۲۰۲۰ شروع کرد و یکی از موفق‌ترین کشورهای دنیا در مقابله با پاندمی تلقی می‌شود.

در هفته‌های گذشته، تعداد بیماران حاد و شمار مبتلایان جدید در اسرائیل، به وضوح کمتر شده است. تا کنون پنج میلیون و ۲۰۰هزار نفر از شهروندان اسرائیلی نوبت اول واکسن را تزریق کرده‌اند و چهار میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم دومین دوز را پشت سر گذاشته‌اند.

آمار کل بهبود یافتگان از ویروس، بیش از ۷۸۶ هزار نفر اعلام شده است.

چند روز قبل وزارت بهداشت اسرائیل از واکسینه شدن ۸۰درصد سربازان این کشور خبر داد. رسانه‌ها نیروهای مسلح اسرائیل را نخستین ارتشی در جهان خواندند که به مرحله ایمنی جمعی رسیده است. 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی