افزایش ۴۰ درصدی مصرف آب/بهره برداری از پروژه تصفیه خانه فیروزبهرام با ۱۷۵ میلیون یورو


خبرگزاری میزان – حمیدرضا کشفی در نشست خبری با اشاره به افزایش مصرف آب در کشور اظهار کرد: با شیوع ویروس کرونا و افزایش توصیه‌های بهداشتی مصرف آب در کشور حدود ۴۰ درصد افزایش یافت، اما با تلاش شرکت آبفا  تا امروز خدمات پایدار و مناسبی به مردم ارائه شده است.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفا تصریح کرد: یکپارچگی شرکت‌های آبفای شهری و روستایی نیز از جمله  اتفاقات  سال گذشته بود که منجر به بهبود خدمات رسانی به واحد‌های روستایی و شهری شد، با وجود کاهش بارش این شرکت با آمادگی کامل به میزبانی از سال آینده حرکت خواهد کرد.

وی بااشاره به کاهش ۳۰ درصدی بارش ادامه داد:  ممکن است سال آینده  در شهر‌ها و روستا‌ها با کمبود آب مواجه شویم، البته برای مدیریت وضعیت پیش رو اقداماتی صورت خواهد گرفت.

کشفی تصریح کرد: راه اندازی درگاه ملی در آبفای کشور به نام CRM برای مشاهده نحوه ارتباط با مردم ارتباط مناسبی را ایجاد کرده است و به مرور زمان نیز توسعه پیدا خواهد کرد.

کشفی با اشاره به پروژه تصفیه‌خانه فیروزبهرام عنوان کرد: پروژه تصفیه خانه فیروز بهرام با اعتباری بالغ بر 175 میلیون یورو از بانک توسعه اسلامی یکی از منحصر به فردترین تونل‌های فاضلاب‌رو در دنیا است.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفا با اشاره به جمع آوری فاضلاب در اهواز بیان کرد:  جمع‌آوری آب‌های سطحی و همزمان با آن دفع بهداشتی فاضلاب دو زیرساختی است که در اهواز نیاز به توسعه دارد که در حال حاضر جمع‌آوری آب‌های سطحی عقب‌تر از پروژه فاضلاب است.

وی با بیان اینکه با دستور رهبری ۵۰ میلیون یورو برای اجرای پروژه فاضلاب اهواز اختصاص داده شده که تاکنون یک‌سوم آن پرداخت شده است.

کشفی با بیان اینکه شبکه فاضلاب اهواز  دچار فرسودگی بالایی است، عنوان کرد:در صورتی که زیرساخت جمع‌آوری آب‌های سطحی توسط شهرداری کامل  و سیستم فاضلاب نیز نهایی شود، مشکلات این شهر کمتر می‌شود.

معاون راهبردی و نظارت بر بهره برداری آبفا عنوان کرد: قرار بود 50 میلیون یوروی دیگر برای تامین هزینه طرح پروژه تخصیص یابد، اما هنوز نهایی نشده است.

وی با اشاره به تعداد شهر‌های با تنش آبی عنوان کرد: شهر‌های تنش‌دار هر سال رصد خواهند شد و اقداماتی در خصوص تاب آوری صورت می‌گیرد، اما با توجه به کاهش بارندگی به طور قطع تعداد شهر‌های دارای تنش افزایش می‌یابد.

کشفی ادامه داد: ۲۵.۴ درصد از آب بدون درآمد مصرف می‌شود که از این میزان ۱۳ درصد هدررفت ظاهری، ۱۱ درصد هدررفت واقعی و ۱.۳ درصد مجاز بدون درآمد است که به دلیل کمبود سرمایه گذاری با روند کندی در حال اصلاح کرد.

وی با اشاره به مصرف آب در کشور عنوان کرد: میانگین سرانه مصرف خانگی ۱۷۰ لیتر در شبانه روز است و این در حالی است که این رقم در کشور‌های توسعه یافته ۱۲۰ تا ۱۳۰ لیتر است، فرهنگ‌سازی، استفاده از لوازم کاهنده، تبلیغات و تعرفه می‌تواند این میزان مصرف را مدیریت کند.

کشفی با بیان اینکه  بهای آب کل مشترکین خانگی طبق مصوبه هیات وزیران ۷ درصد افزایش یافت، تصریح کرد: با هدف مدیریت مصرف تعرفه مشترکان پرمصرف ۱۶ درصد نیز افزایش یافت که باعث کاهش ۵ درصدی مصرف شد.

 

انتهای پیام/

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی