نقره کار: همکاری در مهار پاندمی کرونا صیانت از حق حیات شهروندان است


یک کارشناس مسائل حقوقی گفت: همکاری مردم در مهار پاندمی کرونا یک رسالت انسانی و در راستای صیانت از حق حیات شهروندان تحلیل می‌شود.

محمدصالح نقره کار در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با “تشویق به نرفتن به سفر و ضرورت احترام به حقوق سایر افراد جامعه” اظهار کرد: مسئولیت مدنی، کیفری و اخلاقی شهروندان در مهار گام به گام کرونا، حق حیات و سلامت بارزترین موهبت خداوندگار هستی بخش است و در قاموس دین و اخلاق پاسداری از این حق فردی و اجتماعی تکلیف وجدانی و فریضه شرعی قلمداد می‌شود.

وی تصریح کرد: همکاری، همدلی و همداستانی در مواجهه پیشگیرانه و کنش مسئولانه شهروندان نمادی از مسئولیت پذیری اجتماعی و گواهی از تمدن و پیشینه فرهنگی یک‌ کشور است و در تحلیل رفتار اجتماعی شهروندان در اقصا نقاط جهان شاهدیم که چقدر ریشه داری، دیرینگی فرهنگی و تبار تاریخی در چسبندگی و مودت اجتماعی برای مهار بحران، بنیادین و اثرگذار است.

این وکیل دادگستری در ادامه خاطرنشان کرد: با این وصف همکاری مردم در مهار پاندمی یک رسالت انسانی و در راستای صیانت از حق حیات شهروندان تحلیل می‌شود.

نقره کار گفت: بنابراین هرگونه فعل یا ترک فعلی که موجبات اضرار به شهروندان را فراهم آورد از باب تسبیب قابل تعقیب است، لکن اثبات پذیری این فعل در عرصه عمل ناممکن است و بر این مبنا باید روی اخلاق اجتماعی و وجدان عمومی و مسئولیت شناسی شهروندی حساب باز کرد.

انتهای پیام

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی