ایران از ″حمله تروریستی″ به کشتی خود در دریای مدیترانه خبر داد | ایران | DW


علی غیاثیان، سخنگوی شرکت کشتیرانی ایران روز جمعه ۲۲ اسفند (۱۲ مارس) گفت به دنبال رخداد اصابت شئ انفجاری به کشتی کانتینربر “ایران شهرکرد” بخشی از بدنه کشتی دچار آسیب شد. این کشتی دو روز پیش در آب‌های بین‌المللی در دریای مدیترانه مورد حمله قرار گرفت. 

به گفته سخنگوی کشتیرانی ایران، در این “حمله تروریستی” به خدمه کشتی آسیبی وارد نشده آما آتش‌سوزی مختصری در محل انفجار رخ داده که با تلاش فرمانده و خدمه کشتی این آتش مهار شده است.

سخنگوی شرکت کشتیرانی ایران اما گفت این شناور متعلق به شرکت حمل و نقل کانتینربر کشتیرانی، از ایران به مقصد اروپا در حرکت بوده است.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

غیاثی تاکید کرد که حمله به کشتی ایرانی “تروریستی” بوده و این کشتی پس از ترمیم خسارت‌های وارد شده به مسیر خود ادامه خواهد داد.

سخنگوی شرکت کشتیرانی ایران افزود: «این‌گونه اقدامات تروریستی که مصداق راهزنی دریایی است بر خلاف قوانین بین‌المللی در خصوص امنیت کشتیرانی تجاری بوده و پیگیری‌های حقوقی برای شناسایی عاملین آن از طریق نهادهای ذیربط بین‌المللی انجام خواهد شد.»

این مقام کشتیرانی ایران در ارتباط با گزارشی که در روزنامه “وال استریت ژورنال” منتشر شده و در آن از حملات اسرائیل به حداقل ۱۲ کشتی ایرانی ظرف دو سال گذشته خبر داده اظهار نظر نکرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نتانیاهو: ایران مسئول حمله به کشتی باری اسرائیلی است

نتانیاهو: ایران مسئول حمله به کشتی باری اسرائیلی است

این روزنامه با استناد به سخنان مقامات آمریکا و منطقه می‌نویسد، کشتی‌های ایرانی عمدتا حامل نفت برای سوریه بوده‌اند و حمله به آنها با مین‌های دریایی انجام گرفته است. اسرائیل هم‌چنین جلوی عبور کشتی‌های دیگری را نیز که حامل سلاح یا نفت برای سوریه بوده‌اند، گرفته است.

تنش میان اسرائیل و ایران اکنون ابعادی گسترده‌تر پیدا کرده است. اخیرا یک کشتی باری اسرائیلی نیز در خلیج عمان مورد هدف انفجار قرار گرفت.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل مسئولیت حمله به کشتی باری اسرائیلی “ام‌وی هلیوس ری” را مستقیما برعهده جمهوری اسلامی دانست. او بعد از این حمله گفت که اسرائیل به حملات خود به مواضع ایران در سراسر منطقه ادامه خواهد داد. 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی