کرونا؛ پای واکسن‌های هندی و کوبایی هم به ایران باز شد | ایران | DW


بر اساس اظهارات مسئولان جمهوری اسلامی، تا کنون تنها از واکسن روسی “اسپوتنیک وی” در ایران استفاده شده است. این در حالی است که روز ۲۰ اسفند اعلام شد که مجوز مصرف اضطراری واکسن چینی کرونا هم در ایران صادر شده است.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران “ایرنا” روز پنجشنبه ۲۱ اسفند (۱۱ مارس) به نقل از کیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و داروی ایران از ترخیص قریب‌الوقوع ۱۰۰ هزار دوز واکسن کرونای کوبایی خبر داده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

گفته شده است که دریافت این واکسن با هدف انجام فاز سوم مطالعه بالینی در ایران صورت می‌گیرد. در صورت موفقتیت‌آمیز بودن آزمایش‌های ناظر بر تاثیر واکسن “سوبرانا”، قرار است این واکسن به طور مشترک در ایران و کوبا تولید شود. پیش‌بینی می‌شود که تزریق واکسن کرونا کوبایی از اوایل سال آینده شمسی آغاز شود.

واکسن هندی در ایران

بر اساس اخبار منتشر شده از سوی مقامات جمهوری اسلامی، تا کنون ۶۹۵ هزار دوز واکسن کرونا وارد کشور شده است.

۳۲۰ هزار دوز واکسن روسی “اسپوتنیک وی” به موازات ۲۵۰ هزار دوز واکسن شرکت سینوفارم اهدایی چین و ۱۲۵ هزار دوز واکسن کواکسین شرکت باهارات بیوتک هند تا کنون ترخیص شده‌اند.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

خبرگزاری دانشجویان ایران “ایسنا” در گزارشی روز پنجشنبه ۲۱ اسفند اعلام کرده است که محموله دیگری حاوی ۱۵۰ هزار دوز واکسن هندی در فرودگاه خمینی ترخیص شده است.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی