بازداشت یک مامور پلیس به ظن آدم ربایی و قتل یک دختر در جنوب لندن


‌پنجشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۹ – ۱۱ مارچ ۲۰۲۱
سارا ایوراردبی بی سی :یک هفته پس از ناپدید شدن یک دختر جوان در محله‌ای در جنوب لندن، بازجویی از یک مامور پلیس لندن به ظن آدم ربایی و قتل ادامه دارد.

در تازه ترین تحولات مربوط به این حادثه که افکار عمومی را در بریتانیا به خود متوجه کرده است، گزارش شد که در عملیات جستجو برای یافتن سارا اورارد، بقایای یک جسد در جنگلی در نزدیکی شهر اشفورد در استان کنت بریتانیا کشف شده است.

هنوز هویت این جسد مشخص نشده است.

سارا اورارد، ۳۳ ساله، یک مدیر بازاریابی آخرین بار سوم ماه مارس، یک هفته پیش در محله کلپهم در جنوب لندن پس از ملاقات با دوستش دیده شد.

پلیس لندن می‌گوید که بازداشت یک مامور پلیس در این رابطه موجی از “بهت و شوک” ایجاد کرده است.

این مامور پلیس که در استان کنت بازداشت شده است، به هنگام بازداشت در حین کار نبوده است و تحقیق درباره اتهام ارتکاب جرایم دیگری هم از او در جریان است.

پلیس بازداشت شده حدود چهل ساله و از ماموران پلیس محافظ پارلمان و مراکز دیپلماتیک بوده است و وظیفه اصلی او گشت‌زنی و مراقبت در محوطه مراکز دیپلماتیک بوده است.

یک زن حدود سی ساله هم همراه این مامور پلیس بازداشت شده است.

دانیل استنفورد، خبرنگار امور داخلی بی‌بی‌سی می‌گوید که اگر ثابت شود که این مامور پلیس در این حادثه دخالت داشته یک “احساس خیانت شدید” ایجاد می‌شود.

ناپدید شدن سارا اورارد، موجی از نگرانی در میان گروهی از ساکنان ایجاد کرده است و کاربران شبکه‌های اجتماعی می‌گویند که انتشار خبر بازداشت یک مامور پلیس بر این نگرانی افزوده است.

صادق خان، شهردار لندن از همکاری شهرداری با پلیس لندن برای جستجو در یافتن این دختر خبر داد و با خانواده و دوستان او همدردی کرد.

او در یک بیانیه رسمی اعلام کرد: “همه زنان و دختران باید بتوانند در هر ساعتی در خیابانهای لندن احساس امنیت کنند. می‌دانم که ناپدید شدن سارا و تحولات مربوط به این پرونده چقدر برای ساکنان لندن نگران کننده و شوکه کننده است.”
واکنش زنان:کمپین ‘خیابان‌ها را دوباره از آن خود کنیم’آگهی درخواست کمک برای یافتن سارادر همین حال قرار است یک برنامه تجمع شبانه با هدف آگاهی رسانی درباره امنیت زنان در خیابان‌ها در محل ناپدید شدن سارا اورارد، در جنوب لندن برگزار ‌شود.

این تجمع با شعار ‘خیابان‌ها را دوباره از آن خود کنیم’ روز شنبه در محله کلپهم برگزار خواهد شد.

برگزارکنندگان می‌گویند که “این اشتباه است که در واکنش به خشونت علیه زنان از زنان خواسته شود که طور دیگری رفتار کنند.”

برگزارکنندگان تجمع روز شنبه می‌گویند که در پی این حادثه “پلیس به زنان گفته که این هفته شب‌ها از خانه بیرون نروند” اما آنها می‌گویند که “مشکل زنان نیستند.”

در پی این حادثه هزاران زن در شبکه های اجتماعی “ترس و نگرانی از امنیت خود وقتی در اماکن عمومی تنها هستند” را به اشتراک گذاشتند.

برگزارکنندگان می‌گویند: “برنامه شنبه شب یادبودی برای سارا خواهد بود و همچنین برای همه زنانی که احساس ناامنی میکنند و از خیابان‌ها ما ناپدید شدهاند، زنانی که هر روز با خشونت رو به رو هستند.”

ناپدید شدن سارا اورارد، همچنین بحث درباره احتیاط‌های لازم و آگاهی رسانی درباره امنیت زنان را در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی ایجاد کرده است.

پریتی پاتل، وزیر کشور بریتانیا نگرانی‌های به اشتراک گذاشته شده زنان را “بسیار پرقدرت و موثر” توصیف کرد و گفت: “همه زنان باید با احساس امنیت کامل و بدون ترس از آزار و خشونت بتوانند در خیابان‌های ما قدم بزنند.”

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی