گارد ملی آمریکا تا دو ماه و نیم دیگر از کنگره محافظت می‌کند | جهان | DW


گارد ملی آمریکا حداقل تا دو ماه و نیم دیگر در ساختمان کنگره باقی می‌ماند. سخنگوی پنتاگون ضمن اعلام این خبر گفت لوید آوستین، وزیر دفاع ایالات متحده، تقاضای پلیس کنگره برای تمدید حضور نیروهای گارد ملی را تا ۲۳ ماه مه تأیید کرده است.

شمار نیروهای گارد ملی در کنگره اما نصف شده و قرار است از ۵۲۰۰ سرباز به ۲۳۰۰ سرباز کاهش یابد

گارد ملی یک نیروی شبه‌نظامی است که علیرغم ماهیت نظامی‌اش به هیچیک از نهادهای نظامی ایالات متحده وابسته نیست. کسانی که در این نیرو کار می‌کنند جزو افراد ذخیره به حساب می‌آیند.

پس از حمله خشونت‌بار طرفداران دونالد ترامپ به ساختمان کنگره در ششم ژانویه سال جاری میلادی گارد ملی برای حفاظت از کنگره وارد عمل شد. در جریان این حمله پنج نفر از جمله یک مأمور پلیس کشته شدند.

پلیس کنگره پس از آن بسیار مورد انتقاد قرار گرفت، چون نتوانسته بود جلوی مهاجمان را بگیرد و مهاجمان برای ساعاتی قسمتی از کنگره را تصرف کردند. پلیس فدرال آمریکا (اف بی آی) حمله به کنگره را به عنوان “تروریسم داخلی” طبقه‌بندی کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

پلیس کنگره آمریکا چندی پیش همچنین از شناسایی یک گروه شبه‌نظامی خبر داد که ظاهرا قصد داشت روز پنجشنبه ۴ مارس (۱۴ اسفند) به ساختمان کنگره آمریکا حمله کند.

در آن روز اما تنها تعداد معدودی از هواداران گروه طرفدار تئوری توطئه به نام QAnon مقابل ساختمان مجلس آمریکا تجمع کردند.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی