چرا شکلات محبوبیت خود را از دست داده است؟


‌چهارشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۹ – ۱۰ مارچ ۲۰۲۱
بازار خرید و فروش شکلات با بحران شدیدی روبرو شده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از «بلومبرگ» و با استناد به سازمان بین المللی کاکائو(ICCO) بحران جهانی کرونا، فروشندگان شکلات در سراسر جهان را به دلیل کاهش تقاضای شیرینی‌جات در سال 2020 با بحران شدیدی روبرو ساخت.

تقاضا برای کاکائو در آمریکای شمالی و اروپا با رکود مواجه شده است. کارشناسان می گویند دلیل آن تغییر در عادات مصرف کنند‌گان و گرایش مردم در کشورهای پیشرفته به پیروی از رژیم سالم غذایی بدون شیرینی‌جات و شکلات است. با این حال، به عقیده کارشناسان این بحران از طریق بازارهای جدی که اصلی ترین آن‌ها هند است، قابل رفع است.

طبق برآوردهای ICCO، سرانه مصرف کاکائو در هند در سال 2018 در سطح 10 درصد میانگین جهانی بوده است. هند تنها کشوری است که افزایش قابل توجه فروش در آنجا مشاهده شده است. این کشور در حال حاضر برخلاف چین از فرهنگ «مصرف شیرینی‌جات» برخوردار است و این امر در آینده هند را به کشور شماره یک در بازار کاکائو تبدیل خواهد کرد. طبق پیش بینی ها، تا سال 2023، رشد سرانه مصرف محصولات کاکائو در هند در مقایسه با سال 2018 میلادی، 36 درصد خواهد بود.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی