اقدامات پیشگیرانه عربستان برای حفاظت از تاسیسات نفتی خود | جهان | DW


سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه برای گفت‌وگو با مقامات عربستان به ریاض سفر کرده است. در کنفرانس مطبوعاتی وزرای امور خارجه دو کشور عربستان و روسیه، موضوع حمله به تاسیسات نفتی آرامکو نیز مطرح شده است.

خبرگزاری رویترز روز چهارشنبه ۱۰ مارس (۲۰ اسفند) با انتشار گزارشی از دبی به کنفرانس مطبوعاتی وزیران امور خارجه روسیه و عربستان پرداخته است.

شاهزاده فیصل بن فرحان آل سعود، وزیر امور خارجه عربستان در این کنفرانس مطبوعاتی گفت که دولت عربستان در حفاظت از تاسیسات نفتی خود دست به اقدامات پیشگیرانه خواهد زد.

وزیر امور خارجه عربستان توضیح بیشتری پیرامون این اقدامات در اختیار رسانه‌ها قرار نداد. وزیر امور خارجه عربستان در واکنش به حملات اخیر موشکی و پهپادی شورشیان حوثی این سخنان را بیان کرده است.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

پیش از آن نیز، خبرگزاری رسمی عربستان اظهارات مشابهی را از سوی شورای وزیران این کشور منتشر کرده بود.

در نشست ویدیویی شورای وزیران عربستان که به ریاست ملک سلمان، پادشاه عربستان روز سه‌شنبه نهم مارس برگزار شده بود، اقدامات جمهوری اسلامی ایران و متحدانش در منطقه به‌مثابه تهدیدی برای امنیت و صلح جهانی ارزیابی شده بود.

عربستان پیش از این اعلام کرده بود که حملات موشکی و پهپادی به تاسیسات نفتی ظهران و راس التنوره را خنثی کرده است. به‌رغم آن مقامات عربستان این حملات را تهدیدی برای اقتصاد جهانی و بازار انرژی دانسته‌اند.

وزیر امور خارجه عربستان در دیدار خود با لاوروف، بر تمایل عربستان برای همکاری با روسیه در چارچوپ اوپک پلاس تاکید ورزید.

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی