المیادین با انتشار ویدئوی پهپادی؛ انفجار در کشتی اسرائیلی کار ایران نبود


دوشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ – ۰۸ مارچ ۲۰۲۱
یورونیوز :انفجار در یک کشتی اسرائیلی در خلیج عمان که تل‌آویو پیش‌تر ایران را به دست داشتن در آن متهم کرده بود بنا به گزارش‌‌ یک رسانه عربی داخلی بوده و بر اثر حمله خارجی صورت نگرفته است.

این فرضیه نخستین بار توسط شبکه المیادین مطرح شد و دیگر رسانه‌ها از جمله برخی پایگاه‌های اطلاع‌رسانی در اسرائیل آن را منعکس کردند.

پایگاه خبری «جویش نیوز سندیکیت» که مدعی پوشش خبرهای مرتبط با اسرائیل و جهان یهودیت است المیادین را یک رسانه نزدیک به حزب‌الله معرفی و به گزارش تازه منتشر شده از سوی این رسانه اشاره کرده که در آن عامل انفجار روز ۲۶ فوریه در کشتی اسرائیلی داخلی عنوان شده است.

جروزالم پست نیز در مطلبی با اشاره به گزارش المیادین آورده است که این «رسانه وابسته به حزب‌الله با انتشار ویدیویی مدعی شده که عامل انفجار در داخل شناور اسرائیلی بوده است.»

در این مطلب آمده است که ویدیوی منتشر شده از سوی المیادین را یک پهپاد ایرانی ضبط کرده است. جروزالم پست می‌افزاید که المیادین با انتشار این ویدیو مدعی شده که حفره‌های ایجاد شده در بدنه شناور اسرائیلی ناشی از انفجار از داخل کشتی بوده و هیچ حمله خارجی به این شناور صورت نگرفته است.
در گزارش المیادین به نقل از یک مقام ایرانی که نامی از وی برده نشده آمده است که حمله انفجار کار ایران نبوده و توجیهی هم برای این کار وجود ندارد.

این مقام مسئول به المیادین گفته است هر عملیاتی باید در زمان مناسب انجام شود و دلیلی برای حمله به یک کشتی باری چند هفته پیش از برگزاری انتخابات در اسرائیل وجود ندارد.

به گفته این مقام ایرانی که نام و سمتش در گزارش المیادین فاش نشده: «ادعای نتانیاهو مبنی بر هدف قرار گرفتن کشتی اسرائیلی توسط ایران در آستانه انتخابات شبهه برانگیز است» زیرا به اعتقاد وی «روی کار آمدن جو بایدن و کاهش قدرت محمد بن سلمان، دیگر متحد اسرائیل در منطقه صهیونیست‌ها را بسیار نگران کرده است.»

منبع یاد شده به المیادین گفته است که این برای نخستین بار نیست که کشتی اسرائیلی حادثه دیده وارد آب های خلیج فارس می‌شود. این کشتی به گفته مقام ایرانی پیش‌تر در مارس سال گذشته میلادی نیز در عمان، کویت، بحرین، عربستان و قطر پهلو گرفته بود.

ایران روز دوشنبه گذشته ادعاهای مطرح شده توسط نتانیاهو در مورد دخالت تهران در انفجار یک کشتی اسرائیلی در دریای عمان و تلاش های تهران برای دستیابی به سلاح هسته ای را به شدت رد کرد و این سخنان را نشانه اختلال روانی نخست وزیر اسرائیل دانست.

سعید خطیب زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران در خصوص گفت: «رژیم اشغالگر دلیل اصلی همه ناامنی ها و بی ثباتی ها است و این پیش بینی ها کاملاً هدف محور است.

سخنگوی وزارت خارجه ایران در ادمه تاکید کرد «خلیج فارس و دریای عمان حوزه امنیت فوری ما هستند و به آنها اجازه نمی دهیم با این اظهارات دیگران را بترسانند. نخست وزیر رژیم صهیونیستی از یک بیماری روانی رنج می برد. این رژیم می داند که پاسخ ما در حوزه امنیتی ما، دقیق و قوی خواهد بود.»

بنیامین نتانیاهو،‌ نخست وزیر اسرائیل ابتدای ماه جاری میلادی مدعی شده که کشتی باری اسرائیلی حامل خودرو هدف حمله خارجی قرار گرفته و به ادعای وی این اقدام به وضوع کار ایران بوده است.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی