پایان سفر پاپ به عراق با برگزاری آئین عشای ربانی در اربیل | جهان | DW


پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در ادامه سفر خود به عراق از اربیل دیدار کرد. او در این شهر در مراسم آئین عشای ربانی مسیحیان شرکت کرد.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

در مراسم استقبال از پاپ نچیروان بارزانی رئیس و مسرور بارزانی نخست‌وزیر اقلیم کردستان عراق و تعدادی از سفرای کشورهای خارجی نیز  شرکت کردند.

مقامات محلی به دلیل شیوع کرونا تنها به ۱۰ هزار نفر اجازه شرکت در مراسم ورزشگاه ۲۰ هزار نفری شهر”قره‌قوش” داده بودند.

پاپ فرانسیس با نچیروان بارزانی دیدار کرد

نچیروان بارزانی از پاپ فرانسیس استقبال کرد

پاپ با احتیاط‌های امنیتی وارد استادیوم شد. تعداد زیادی از مسیحیان به استقبال او آمدند. رهبر کاتولیک‌های جهان به لاتین آئین عشای ربانی را به جا آورد.

پاپ خطاب به شرکت‌کنندگان در این آئین گفت: «تعداد زیادی از خواهران و برادران، دوستان و همشهریان شما در عراق از زخمهای جنگ و خشونت، اثرات پیدا و ناپیدایی بر پیکر دارند. اما به فکر انتقام‌جویی نباشید چونکه انتقام‌جویی شما را به باتلاق خشونت سوق می‌دهد.»

نخستین سفر خارجی پاپ پس از شیوع کرونا

نخستین سفر خارجی رهبر کاتولیک‌های جهان پس از شیوع پاندمی کرونا  به عراق پرخطر بوده است. زیرا چند هفته پیش یک حمله موشکی توسط شبه‌نظامیان طرفدار ایران در عراق به اربیل انجام گرفت.

اربیل در سال‌های اخیر پناهگاه بسیاری از مسیحیانی بوده است که از خشونت دولت اسلامی (داعش) فرار کرده‌اند.

سفر پرخطر پاپ به عراق 

سفر پرخطر پاپ به عراق 

از شمار مسیحیان ساکن عراق در سال‌های گذشته به‌شدت کاسته شده است. در سال ۲۰۰۳ و پیش از آغاز جنگ عراق، حدود یک میلیون و ۵۰۰ هزار مسیحی در این کشور سکونت داشتند. این در حالی است که اکنون تعداد مسیحیان ساکن این کشور را حدود ۴۰۰ هزار نفر تخمین می‌زنند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

رهبر کاتولیک‌های جهان امشب به بغداد بازگشته و صبح روز دوشنبه ۱۸ اسفند (۸ مارس) پس از مراسم بدرقه عازم رم خواهد شد.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی