ظریف: اظهارات اشخاص نباید با سیاست رسمی دولت اشتباه گرفته شود | ایران | DW


محمد جواد ظریف روز جمعه ۱۵ اسفند (۵ مارس) در توییتر خود نوشت که در صحنه پر جنب و جوش سیاسی ایران شخصیت‌ها نظرات گوناگونی را طرح می‌کنند که نباید با سیاست رسمی دولت ایران اشتباه گرفته شود.

ظریف در ادامه توییت خود نوشت به عنوان وزیر امور خارجه ایران و مذاکره‌‌‌کننده اصلی هسته‌ای به زودی برنامه اقدام سازنده خود را از طریق کانال‌های دیپلماتیک ارائه خواهد کرد.

محسن رضائی چه گفت؟

ساعاتی قبل از پیام توییتری وزیر خارجه ایران محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه‌ با روزنامه انگلیسی “فایننشال تایمز” گفته بود که اگر غرب “سیگنال‌های روشنی”  مبنی بر برداشته‌شدن تحریم‌های آمریکا ظرف یک سال بدهد، جمهوری اسلامی ایران حاضر است مذاکره کند.

دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید

سخنان رضایی واکنش وزارت امور خارجه ایران را برانگیخت.

سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت سخنان آقای رضایی نظرات شخصی او بوده است.

خطیب‌زاده خاطرنشان کرد: «کلیه امور مرتبط با حوزه سیاست خارجی صرفا از طریق وزارت خارجه و به صورت نهادی و از مجاری خودش منتقل می‌شود.»

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

نهادهای مختلف حکومت ایران اکنون بعد از لغو طرح قطعنامه تروئیکای اروپایی امضا‌کننده برجام (بریتانیا، فرانسه و آلمان) در ارسال پیام‌ برای بازگشت به مذاکرات برجام گوی سبقت را از هم ربوده‌اند.

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و وزارت امور خارجه ایران هم‌زمان “پیام مثبت برای آمادگی بازگشت به مذاکرات برجام” ارسال کرده‌اند. آنها در حالی این سخنان را بیان کرده‌اند که قبلا با مذاکرات بر سر برجام مخالفت کرده بودند.

ظریف، وزیر خارجه ایران حتی گامی فراتر نیز رفته و صراحتا گفته است که او به زودی برنامه اقدام سازنده خود را از طریق کانال‌های دیپلماتیک ارائه خواهد کرد.

 

منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی