وزیر ارتباطات ایران: فیلتر کردن تلگرام نتیجه نداد


IRAN

محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات ایران گفته است فیلتر شدن تلگرام نه تنها کمکی به رشد پیام‌رسان‌های داخلی نکرده بلکه نتیجه منفی داشته ‌است.

آقای جهرمی گفته است: حاکمیت برای رشد پیام‌رسان‌های داخلی دست به فیلتر تلگرام زد اما نتیجه برعکس داد و باعث “تردید” مردم از استفاده از پیام‌رسان‌های داخلی شد و حالا پس از سه سال شمار کاربران پیام رسان‌های داخلی به ۲۰ میلیون نفر رسیده که “حتما” تعداد کاربر فعال کمتر از این عدد است و اگر شبکه دانش آموزی “شاد” را پیام‌رسان بدانیم میزان کاربران داخلی به ۲۰ میلیون می‌رسد.

محمدجواد آذری جهرمی به خبرگزارای ایرنا گفته در طول یک‌سال پیام‌رسان‌های داخلی از یک و نیم میلیون به ۱۵ میلیون رسید و در حال رشد بود که پیام رسان تلگرام به دستور مقام‌های قضایی فیلتر شد.

از دهم ادیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۷ که بازپرس شعبه دوم دادسرای فرهنگ در ایران دستور فیلتر کردن تلگرام را داد، حدود سه سال می‌گذرد. هنوز گفته نشده قوه قضاییه بر اساس شکایت شاکیان خصوصی یا نهادهای حکومتی، چنین دستوری را اجرا کرده اما براساس نظرسنجی‌های داخلی در ایران تلگرام همچنان یکی از محبوبترین پیام‌رسان‌های داخلی است.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی