کشتی باری که احتمالا توسط سپاه پاسداران آسیب دید به یک خویشاوند رئیس«موساد» تعلق دارد


جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ – ۲۶ فوریه ۲۰۲۱
رادیو پیام اسرائیل :در اسرائیل احتمال قوی می رود که آسیب رسیدن به یک کشتی باری در نزدیکی آب های ایران در دریای عمان، تعرضی از جانب حکومت اسلامی ایران بوده که احتمالا می دانسته است صاحب آن یک اسرائیلی است. در یک گزارش گفته شده که صاحب کشتی از خویشاوندان یوسی کوهن رئیس موساد (سرویس امنیت خارجی اسرائیل) می باشد. ولی اگر حادثه در اثر اقدام تعرضی سپاه پاسداران صورت گرفته، بسیار بعید است که آن ها از این واقعیت آگاهی داشته اند.

رسانه ها فاش ساختند که این کشتی متعلق به یکی از بستگان یک مقام امنیتی اسرائیل است که بین سنگاپور و امیر نشین های عرب جنوب خلیج فارس اتومبیل حمل می کرده است. در هر حال اعلام شد که آسیب به کشتی چندان جدی نبوده و تنها دو حفره در بدنه آن ایجاد گردیده که شاید نتیجه اصابت دو راکت و یا انفجار بمب مغناطیسی بوده است.

این احتمال که کشتی با مین برخورد کرده تقریبا صفر است. در هر حال کشتی به سوی آب های خلیج فارس در حال بازگشت است با پس از لنگر گرفتن در یکی از بنادر، میزان آسیب وارد آمده و چگونگی آن مورد بررسی قرار گیرد. در این حادثه، به هیچ یک از سرنشینان کشتی آسیبی وارد نیامده است.

ایالات متحده که حفظ امنیت آمد و شد در خلیج فارس و دریای عمان امری مهم می داند، در حال حاضر از اظهار نظر خودداری ورزیده و گفته است که به بررسی ماجرا ادامه می دهد.

اگر این حادثه جنینه سوء قصد داشته و توسط رژیم ایران انجام شده باشد، ممکن است اقدام انتقام جویانه رژیم ایران نسبت به هلاکت محسن فخری زاده، ار افراد کلیدی برنامه اتمی ایران بوده است.

در گزارش آمده است که صاحب این کشتی فردی به نام “رامی اونگار” می باشد که  کشتی آسیب دیده او “هلیوث رِی” نامیده می شود و به کمپانی کشتیرانی “ری” تعلق دارد و با پرچم جزایر باهاما آمد و شد می کند.

صاحب این کشتی به خبرنگاران گفت که دو انفجار در ساعات دیر وقت پنجشنبه شب رخ داده و در آن هنگام کشتی در فاصله ده های کیلومتری از جنوب تنگه هرمز در آبهای دریای عمان در حال حرکت بوده است.

اونگار به خبرنگاران اسرائیلی گفت که موتور کشتی نیز آسیب ندیده و به حرکت خود ادامه می دهد.

یک مقام آمریکایی نیز که نامش برده نشد، ابراز اطمینان کرد که این حادثه به علت برخورد با مین دریایی نبوده است. او گفت که دو انفجار در دو بدنه کشتی رخ داده است.

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی