افغانستان: تحریم سازمان ملل علیه طالبان در کاهش خشونت موثر است؛ طالبان: ربطی به کابل ندارد


هیات طالبان

در پی اظهارات مشاور امنیت ملی افغانستان درباره ضرورت تحریم طالبان از سوی سازمان ملل، گروه طالبان گفته که تحریم رهبران این گروه ربطی به دولت افغانستان ندارد.

روز گذشته (پنجشنبه، ۷ حوت/اسفند) حمدالله محب، در یک کنفرانس مجازی به اعضای کمیته تحریم سازمان ملل متحد گفت که وضع تحریم‌ها بر طالبان، در روند صلح و کاهش خشونت‌ها در افغانستان بسیار مهم است.

ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه ‎طالبان در واکنش به این اظهارات به بی‌بی‌سی گفت بیرون کردن نام سران طالبان از فهرست سیاه سازمان ملل در توافق صلح دوحه مشخص شده و آمریکا باید مطابق آن عمل کند و تمام تحریم‌ها علیه رهبری این گروه را بردارد. ‎در همین حال سراج الدین حقانی، معاون گروه طالبان، آمریکا و دولت افغانستان را به نقض توافقنامه صلح دوحه متهم می‌کند، او اما خطاب به جنگجویانش گفته که به توافقنامه پابند بمانند. ‎همچنین محمد عمرداودزی، نماینده ویژه رئیس جمهوری اشرف غنی که به پاکستان سفر کرده می‌گوید که اسلام آباد حاضر است برای ختم جنگ و تامین صلح پایدار با افغانستان همکاری کند.منبع خبر

این خبر به صورت اتوماتیک توسط ربات های خبربده به علت محبوبیت خبر جمع آوری شده و سابت خبر بده مسولیتی در قبال محتوی ندارد.

خبربده

نیازمندی های آلمان

بنیاد پیسفول

اخبار تکنولوژی